Problemy ze słabą baterią w urządzeniach (iPhone, iPad) Apple

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak każdemu urządzeniu elektronicznemu w obecnych czasach, produktom firmy Apple często brakuje mocy na baterii. Jak sprawić, by starczała ona na dłużej?

Słaba bateria przez oprogramowanie

W dobie mediów społecznościowych i używania wielu aplikacji, często spotykamy się z dużym zużyciem baterii w tle. Możemy w tym przypadku zainstalować kolejną aplikację do “zabijania” procesów w tle. Marnujemy w ten sposób trochę miejsca oraz dodajemy kolejny proces, co nie jest korzystne. Można samemu wyłączać aplikacje, o czym jednak trzeba pamiętać. Należy przyjrzeć się też temu, jakie aplikacje zużywają najwięcej naszej baterii, by móc ograniczyć ich użycie lub całkowicie je odinstalować.

Tryb oszczędzania baterii oraz zmniejszenie wydajności telefonu również są opcjami. Możemy zacząć używać niektórych aplikacji w przeglądarce, chociażby Facebook zużywa mniej baterii, gdy używamy go w przeglądarce. Dodatkowo, warto wybrać taką, która pobiera jak najmniej energii. W modelach z wyświetlaczami OLED moglibyśmy pomyśleć o ciemnych motywach, tapetach. Obniżenie jasności z pewnością pomoże.

Główna przyczyna – zdegradowana bateria

Każda bateria ma określoną ilość cyklów ładowania i rozładowania. Aby sprawdzić ich ilość, najłatwiej byłoby się udać do profesjonalistów, na przykład w Apple Warszawa. Umowna ilość rozładowań i ładowań wynosi około 500, czyli po blisko dwóch latach bateria zostałaby zdegradowana do wartości w okolicach 80%. Jest to ogromna ilość. Przy pięciu godzinach na nowym urządzeniu osiągniemy tylko cztery na zdegradowanej baterii. W celu wymiany warto udać się do Apple serwis Warszawa, gdzie moglibyśmy skorzystać również z wymiany stłuczonej tylnej szybki czy wymiany ekranu.

Na stopień degradacji baterii wpływa wiele czynników. Najważniejszymi jest prąd ładowania, temperatura baterii, jakość ładowarki oraz kabla. Wszystko właściwie zaczyna się od ładowarki i kabla. Kupując najtańszą, nieoryginalną ładowarkę z funkcją szybkiego ładowania narażamy się na zbyt wysokie natężenie prądu, co jest bardzo szkodliwe dla baterii. Może to spowodować jej przegrzanie, skutkując po czasie w jej spuchnięciu, a nawet wybuchu. Warto zaznaczyć, że w razie uszkodzenia sprzętu tą drogą aparat nie podlega gwarancji czy reklamacjom, gdyż urządzenie nie było używane zgodnie z zaleceniami producenta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak rozpocząć przygodę ze spadochroniarstwem?
Jak rozpocząć przygodę ze spadochroniarstwem?
Aktywność fizyczna może przybierać różne formy. Niektórzy uprawiają sport dla zachowania dobrego zdrowia, relaksu czy też dla podtrzymania ducha rywalizacji. […]
Trening cardio w domu – jak go przeprowadzić?
Trening cardio to inaczej trening wytrzymałościowy. Jego celem jest poprawa wydolności serca. Tętno podczas wykonywanych ćwiczeń podnosi się aż od […]
Jak szybkimi sposobami można zaaranżować wnętrze mieszkania?
Kiedy nadchodzi moment wprowadzenia się do nowego lokum dreszczyk emocji dopada zapewne każdego. W końcu to niecodzienne wydarzenie jest zapowiedzią […]