Rodzaje maszyn do pakowania

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie wszystkie wyprodukowane towary trafiają do klientów w opakowaniach pełniących różne funkcje. I tak np. opakowania produktów spożywczych mają za zadanie zabezpieczać je przed uszkodzeniami i wydłużać termin przydatności do spożycia, a opakowania produktów wrażliwych – przede wszystkim chronić ich zawartość.

Pakowanie jest zatem jednym z niezmiernie istotnych elementów produkcji towaru, wręcz niezbędnym do jego dalszej dystrybucji. W nowocześnie działających zakładach i przedsiębiorstwach wykorzystuje się w tym celu specjalistyczne maszyny pakujące, które usprawniają proces produkcyjny.

Różnorodność maszyn pakujących

Świat maszyn do pakowania towarów jest bardzo rozległy. Są one stale dostosowywane do zmiennych warunków rynkowych, mają być zgodne z wieloma standardami i elastyczne – zdolne do tzw. adaptacji, tak aby można je było wykorzystywać do realizacji wszelkich zleceń. Mało które przedsiębiorstwo może sobie bowiem pozwolić na stosowanie urządzeń do pakowania jednego typu produktu – wówczas w przypadku braku zamówień stałaby ona bezużyteczna. Maszyny pakujące można podzielić głównie ze względu na rodzaj pakowanych wyrobów.

Pierwszym typem są tzw. automaty pakujące, które wykorzystuje się głównie do pakowania produktów o różnej strukturze – sypkich, mrożonych czy płynnych. Kolejnym są dozowniki, które stosuje się tylko do pakowania granulatów i wyrobów sypkich. Sprawnie napełniają one pudełka, kartony czy saszetki. Inne funkcje spełniają natomiast kartoniarki – umożliwiają one zabezpieczanie produktów o różnych kształtach i rozmiarach w opakowaniach do tego przystosowanych.

Jeszcze innym rodzajem maszyn pakujących są saszetkarki, powstałe z myślą o niewielkich opakowaniach lub produktach występujących w małych porcjach. Ten ostatni typ maszyn można bez problemu kupić na stronie: http://www.znakpak.com.pl/kat-99,saszetkarki.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co używać zamiast węgla w ramach opału?
Węgiel jest surowcem zasłużonym dla polskiej gospodarki, ale coraz mniej opłacalny dla gospodarstw domowych. Ciągle jego cena jest trochę niższa […]
Jak w prosty sposób odświeżyć wygląd mebli?
Dom jest miejscem, w którym spędzasz dużo czasu. Jest twoim azylem i spokojną przystanią, do której lubisz wracać, po dniu […]
Jak napełnić zapalniczkę benzynową?
Jak napełnić zapalniczkę benzynową?
Zapalniczka benzynowa to przenośne urządzenie służące do zapalania paliwa ciekłego, zwykle w małym pojemniku, który można nosić przy sobie lub […]