Zalety zastosowania zawieszenia pneumatycznego w motoryzacji

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zawieszenie pneumatyczne to rodzaj układu zawieszenia pojazdu, który wykorzystuje sprężone powietrze do kontroli wysokości pojazdu. Koncepcja zawieszenia pneumatycznego istnieje od ponad 100 lat, a wczesne wersje były używane w latach 30. Jednak dopiero pod koniec lat 60. systemy te zaczęły być rozwijane komercyjnie i powszechnie stosowane w samochodach.

Zalety stosowania zawieszenia pneumatycznego w samochodach to:

Mniejsza waga 

Systemy zawieszenia pneumatycznego są znacznie lżejsze niż tradycyjne systemy oparte na sprężynach, ponieważ nie potrzebują ciężkich stalowych sprężyn lub amortyzatorów. Dzięki temu są łatwiejsze w utrzymaniu i naprawie, a także tańsze.

Mniejsze zużycie

Ponieważ w systemie zawieszenia pneumatycznego nie ma ruchomych części, nie ma tarcia między oponami a powierzchnią drogi, co powoduje mniejsze zużycie obu części. Oznacza to również, że nie będziesz musiał wymieniać amortyzatorów lub rozpórek tak często, jak w przypadku tradycyjnego zawieszenia opartego na sprężynach.

Redukcja hałasu

Sprężyny powietrzne są cichsze niż sprężyny śrubowe, ponieważ nie ma kontaktu metalu z metalem, gdy wywiera się na nie nacisk (w przeciwieństwie do sprężyn śrubowych). Dzięki temu podróżowanie samochodem jest bardziej komfortowe dla wszystkich pasażerów.

Jeżeli więc chciałbyś zakupić odpowiednie do posiadanej przez Ciebie marki samochodu zawieszenie pneumatyczne Mercedes, Toyota, Renault czy inne posiadają w swoim obrębie tego typu części, które należy znaleźć w asortymencie odpowiednich dostawców na rynku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Przygotowanie do postawienia hali z płyty wielowarstwowej
Przygotowanie do postawienia hali z płyty wielowarstwowej
Przygotowanie hali z płyty wielowarstwowej jest prostsze i przebiega szybciej niż wykonanie konwencjonalnej inwestycji budowlanej. Dlatego coraz więcej firm i […]
Menstruacja latem – jak dbać o higienę?
Menstruacja latem – jak dbać o higienę?
Każdego miesiąca, przynajmniej przez pięć dni, każda kobieta ma menstruację. Ten naturalny przecież cykl staje się szczególnie uciążliwy latem, gdy […]
Jak ubrać dziecko, aby nie zmarzło na zimowym spacerze?
Zimowy spacer to ogromna frajda zarówno dla kilkulatka, jak i starszego dziecka. Aby uniknąć przeziębienia, trzeba wybrać odzież, która będzie […]