Z rynku wtórnego czy od dewelopera – jakie mieszkanie wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rynek nieruchomości to jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi gospodarki. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości mieszkalne, począwszy od działek budowlanych, poprzez domki jednorodzinne, bliźniacze i szeregowe, a na mieszkaniach skończywszy.
W zależności od indywidualnych oczekiwań i możliwości budżetowych można wybrać mieszkanie z rynku pierwotnego lub wtórnego.

Nowe mieszkanie czy lokal z drugiej ręki?

Większość potencjalnych inwestorów w pierwszej kolejności rozważa zakup nowego mieszkania, czyli lokalu, który do tej pory nie był jeszcze użytkowany. W rzeczy samej trudno się temu dziwić – nowe mieszkania nie wymagają dodatkowych nakładów finansowych związanych z modernizacją lub remontem, są wygodne i funkcjonalne, dostosowane do potrzeb współczesnych użytkowników.

Należy jednak pamiętać, że mieszkania z rynku pierwotnego są znacznie droższe, a w niektórych przypadkach konieczny jest także czas oczekiwania, wynikający z realizacji inwestycji budowlanej przez developera.

Zalety mieszkań developerskich

Mieszkania w stanie developerskim to lokale przygotowane do użytkowania – posiadają one podstawowe wykończenie, wyposażenie oraz instalację elektryczną i gazową. Często znajdują się one na nowoczesnych osiedlach mieszkaniowych, dopełnionych zielenią oraz miejscami rekreacyjno-wypoczynkowymi.

Godny podkreślenia jest także fakt, że developer Wrocław, planując inwestycję budowlaną w postaci osiedla mieszkaniowego, dokłada starań, by optymalnie ułatwić mieszkańcom życie – zwraca uwagę na bezproblemowy dostęp do dróg publicznych, środków komunikacji miejskiej, placówek oświatowych, ośrodków zdrowia oraz sklepów.

Dogodna lokalizacja w połączeniu z nowoczesną architekturą to gwarancja komfortowego i wygodnego użytkowania przez długie lata. Mieszkania w ciekawych lokalizacjach można sprawdzić na http://azbudownictwo.com/nieruchomosci/mieszkania/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakich wnętrzach można zamontować kinkiety?
W jakich wnętrzach można zamontować kinkiety?
Kinkiety to bardzo ładny rodzaj oświetlenia, należy jednak pamiętać, że pełni funkcję wspierającą i nigdy nie powinien być traktowany jako […]
Restaurujemy starą komodę – co nam będzie potrzebne?
Restaurujemy starą komodę – co nam będzie potrzebne?
Kuchnia, ze względu na jej częste użytkowanie, jest jednym z najrzadziej remontowanych pomieszczeń w każdym domu. Po jakimś czasie wygląd […]
Dlaczego wystrój biura jest bardzo istotny?
W miejscu pracy spędzamy bardzo dużo czasu. Na komfort oraz wydajność pracy wpływają nie tylko współpracownicy, ale również wystrój biura. […]