- Biznes i marketing

Co obejmuje projekt strony www?

Po strony www sięgamy, tworząc portale dla swojej firmy, ale także prywatnie, szukając miejsca na dzielenie się naszą pasją czy poruszanie określonej tematyki. Choć tworzenie najprostszych stron pozostaje w zasięgu wielu osób, to poszukując profesjonalnej witryny, decydujemy się na cały projekt strony. Co się w nim znajduje?

Kwestie wizualne

Przede wszystkim będzie to gotowy układ i kompozycja witryny, czyli rozmieszczenie menu i elementów takie jak zdjęcie czy grafika przewodnia oraz logo. Nie zabraknie też oczywiście stref przeznaczonych na tekst, a więc kolumn głównych, ale także pobocznych, zależnie od zamysłu. Na nowoczesnych stronach umieszcza się również często slider, a więc wyróżnienie najważniejszych treści, które widnieją aktualnie na portalu. Na etapie kreowania wyglądu witryny dba się też o takie detale jak kolorystyka oraz dobór odpowiedniej czcionki, która będzie jednocześnie ozdobna, ale również dobrze widoczna i przyjemna w czytaniu.

Hosting i domena

Poza kwestiami organizacyjnymi i wizualnymi istotne jest dobranie na etapie projektowania odpowiedniej domeny, a także hostingu, czyli obsługi serwera na którym osadzona będzie dana strona. Popularnym wyborem jest domena net, przeznaczona w szczególności na firm związanych z siecią internetową. Na rzecz portali z wiadomościami dobrze jest zdecydować się na tanie domeny info, które od razu skierują do nas użytkowników. Decydując się na zamówienie gotowych projektów stron www, z pewnością warto zwrócić uwagę na dopracowanie tych wszystkich elementów, podobnie jak przy tworzeniu własnego projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście + 5 =