- Dom i ogród

Jak ujednolicić wystrój salonu?

Klasycznie czy nowocześnie, z pomysłem? Urządzanie salonu może być sporym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli zależy nam, aby zrobić to dobrze i spójnie. Ilość opcji jest tak duża, że można łatwo się pogubić. Na czym więc warto skupić uwagę? 

Wystrój z głową

Zanim wpadniemy w wir zakupów,  należy zastanowić się chwilę nad tym, co finalnie chcemy osiągnąć. Najlepiej jest zacząć od ustalenia kolorystyki, jaka ma dominować w pomieszczeniu. Wtedy znacznie łatwiej będzie dobierać wyposażenie oraz dodatki. Mając już ogólny zarys w głowie, można przystąpić do kupna mebli. Aby całość była ze sobą zgodna, warto zwracać uwagę na gotowe zestawy do salonu. Nie trzeba się wtedy martwić, czy każdy element będzie się ze sobą logicznie łączył. 

Kiedy stworzymy solidną, zadowalającą bazę przystępujemy do dobierania dodatków. Różne dekoracje, figurki, obrazki, dywany, a nawet lampy znacznie łatwiej dopasować na tym etapie, widząc coraz lepiej końcowy efekt pracy. Jeśli jednak urządzanie pokoju nadal stanowi zbyt duże wyzwanie można sprawdzić wszelkie branżowe katalogi czy dedykowane wystrojowi strony internetowe i poszukać inspiracji. Należy również pamiętać, iż ma być to miejsce zapraszające, dające wytchnienie. Nie powinno zatem przytłaczać i krępować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sześć + siedem =