- Styl życia

Czy książki mogą pomóc dziecku w nauce języka?

Czytanie książek w języku obcym to świetny sposób na naukę jego naukę. Taki sposób przyswajania wiedzy wzmacnia umiejętności językowe i poznawcze. Poszerza także zasób słów oraz znajomość zasad gramatyki. W naturalny sposób zapoznaje z konstrukcjami wyrażeń.

Nauka przez zabawę

Czytanie w języku obcym to wspaniała metoda na naukę języka przez najmłodszych. Książki wciągają dzieci w opisane historie, pobudzają ich wyobraźnię oraz pozwalają zapomnieć o prawdziwej nauce. Wśród nich znajdują się anglojęzyczne książki dla dzieci, w tym należące do kanonu światowej literatury dziecięcej. Zabawa, przyjemność płynąca z czytania oraz nabywanie biegłości językowej stają się jedną, fascynującą czynnością. 

Mali uczniowie poznają nowy język, lecz przede wszystkim dobrze się bawią. Nie muszą znać wszystkich słów, lecz tylko tyle, aby nie zgubić fabuły książki. Nawet jeśli nie każde określenie jest oczywiste, czytanie pomaga poszerzyć rozumienie fraz leksykalnych i całych zdań oraz przyswoić poprawną pisownię.

W internecie np. na  https://bookids.pl/ksiazki/nauka-jezykow  można znaleźć bogatą ofertę literatury różnych gatunków w języku angielskim. Ich bogaty wybór gwarantuje, że każdy znajdzie odpowiednią dla siebie lekturę – fantasy, lekkie opowiadania, bajki i baśnie lub książki przygodowe. Dzieciom zapadną w serca i w pamięć wciągające historie, wspaniali bohaterowie i ich niesamowite przygody. Przy tym zapewniają one świetny kontakt z językiem angielskim na każdym poziomie edukacji. Jest to efektywny i lubiany przez dzieci sposób nauki tego języka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 − 7 =