- Medycyna i zdrowie

Jakie działania można podjąć w przypadku braków w uzębieniu?

Ładny wygląd jest dla nas bardzo ważny. Istotny wpływ na to, jak się prezentujemy, mają nasze zęby. Dlatego wszelkie problemy z nimi związane, jak np. braki w uzębieniu, są przyczyną gorszej samooceny i kompleksów. Rozwój stomatologii pozwala nam jednak poradzić sobie z tego typu kłopotami.

Uroda i zdrowie

Braki w uzębieniu wpływają nie tylko na to, jak prezentuję się nasz uśmiech. Konsekwencjami takiego stanu rzeczy może również być pogorszenie zdolności rozdrabniania pokarmu, a nawet zaburzenie zgryzu. Dlatego, kiedy wystąpi u nas taki problem, powinniśmy podjąć odpowiednie działania i udać się do specjalisty, czyli protetyka. Obecnie, szczególnie w dużych aglomeracjach, powstaje sporo gabinetów stomatologicznych, zajmujących się właśnie tą dziedziną jaką jest protetyka Poznań z pewnością jest jednym z tych miast.

Jedną z opcji, która zostanie nam zaproponowana w takim miejscu, jest licówka. Takie rozwiązanie pozwala nam zamaskować drobne niedoskonałości w uzębieniu np. przebarwienia czy uszczerbienia. Jest to jednak sposób na drobne ubytki i sprawdzi się, tylko jeśli cała struktura zęba została zachowana. Kolejna metoda wykorzystywana przez protetyków to korona. Założenie jej polega na przymocowaniu górnej części zęba, czyli korony, do jego korzenia. Dzięki temu możemy odbudować ząb, który uległ wykruszeniu, ale jego dolna część pozostała nienaruszona. W najtrudniejszych przypadkach, w których doszło do całkowitej utraty, jedynym rozwiązaniem jest wstawienie pełnego implantu zębowego. Tym samym odbudowany zostaje cały ząb, a wstawiona proteza odwzorowuje jego funkcjonowanie. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − jeden =