- Medycyna i zdrowie

Jak jeść smacznie i jednocześnie chudnąć?

Wiele osób chcących pozbyć się nadprogramowych kilogramów sądzi, że musi wprowadzić restrykcyjną dietę. Rzecz jasna zazwyczaj konieczna jest zmiana nawyków żywieniowych, jednakże odchudzanie nie musi wiązać się z dużymi wyrzeczeniami. Co w takim razie należy zrobić, aby pozbyć się zbędnych kilogramów?

Podstawowe zasady

Aby schudnąć konieczna jest zmiana złych nawyków. Warto znacząco ograniczyć ilość zjadanych słodyczy, słonych przekąsek i słodkich napojów. Istotne jest również dbanie o nawodnienie organizmu, powinno się wypijać przynajmniej 1,5 l wody w ciągu dnia. Ponadto warto jeść pięć posiłków w ciągu dnia, mniej więcej co trzy godziny. Dieta powinna być bogata w warzywa i owoce.  

Catering dietetyczny

Osoby, które nie mają czasu na gotowanie lub nie wiedzą jak przygotować zbilansowane, smaczne posiłki, powinny wziąć pod uwagę skorzystanie z cateringu dietetycznego. Firmy, które go oferują dbają o to, by posiłki były zbilansowane i przygotowane ze świeżych oraz dobrych jakościowo składników. Co ważne, są one smaczne, zatem osoba chcąca zrzucić kilogramy nawet nie odczuje, że jest na diecie.

Dobre firmy cateringowe, jak na przykład https://www.kapitan-cook.pl/pages/view/20/catering-dietetyczny-w-gdansku, mają bogatą ofertę. Dzięki temu z usług mogą korzystać zarówno osoby niewykluczające żadnych składników z diety, ale także te na diecie wegetariańskiej, z celiakią czy aktywne fizycznie, które mają duże zapotrzebowanie kaloryczne. Możliwy jest również wybór kaloryczności posiłków w ciągu dnia, od 1000 do nawet 4500 kcal.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 − siedem =