- Dom i ogród

Jakie rodzaje oświetlania pasują do eleganckiego salonu?

Choć nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, to oświetlenie stanowi jeden z najważniejszych filarów w aranżacji wnętrz. To właśnie dzięki niemu jesteśmy w stanie nadać określony klimat naszym wnętrzom i zadbać o płynną, choć zauważalną zmianę atmosfery. Już sama barwa i moc światła pozwoli na widoczną zmianę w pomieszczeniu. W jakie jednak lampy oraz żarówki powinniśmy zainwestować, jeśli zależy nam na zwiększeniu salonowej elegancji?

Oświetlenie, które uwidoczni zalety, a ukryje wady

Dobrze dobrane do wnętrza oświetlenie jest w stanie podkreślić jego największe zalety. Co więcej, zakup lamp będzie o wiele tańszym rozwiązaniem od remontu całego salonu. Jeśli nasz pokój dzienny charakteryzuje się dużym metrażem, warto pomyśleć o plafonie kryształowym tego typu: https://www.elektromarketania.pl/plafony-sufitowe/243-plafon-krysztalowy-london-3xe14-reality.html. Ta elegancka lampa sufitowa momentalnie nada wyrazistości wnętrzu.

Odnajdzie się najlepiej w stylach stonowanych (w szczególności w aranżacjach klasycznych i nowoczesnych), dzięki czemu wybije się na pierwszy plan dekoracyjny. Oświetlenie to ma, zazwyczaj, wiele elementów ozdobnych, jak kryształy, które rozpraszają światło po całym pomieszczeniu. Dlatego też stanowić ono może jego główne źródło.

W eleganckim salonie sprawdzą się również lampy markslojd. Produkty od tego producenta cechują się charakterystyczną formą oraz nowoczesnymi kształtami. Stonowane barwy i metalowe elementy okażą się gustowną dekoracją w salonach o mniejszej wielkości. Ciekawym rozwiązaniem będzie także zestaw kinkietów, szczególnie gdy pragniemy powiększyć optycznie przestronność pokoju dziennego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 1 =