- Medycyna i zdrowie

Czego nie powinno zabraknąć w laboratorium chemicznym?

Nie ma jednego, standardowego wyposażenia laboratorium. W zależności od tego, czym zajmuje się dana placówka, zakres sprzętu będzie diametralnie inny. Istnieją oczywiście elementy, które będą się ustawicznie powtarzać. Z pewnością nie może zabraknąć precyzyjnych wag, szkła laboratoryjnego, mikroskopów, sterylizatorów narzędzi, czy strojów ochronnych. Nie ma też wątpliwości, że w każdym laboratorium chemicznym znajdziemy pipety, biurety, mieszadła magnetyczne i wirówki. Ciężko jednak stworzyć precyzyjną listę tego, co dokładnie będzie konieczne, a co nie. Kwestia ta jest zbyt indywidualna.

Podstawy pracy w laboratorium

Oprócz zapewnienia wszystkich standardów pracy laboratoryjnej musimy oczywiście zadbać o bezpieczeństwo. Nie obejdzie się więc bez środków ochrony osobistej i urządzeń pozwalających na pracę z niebezpieczną chemią. Jeśli mamy do czynienia z toksyczną substancją to konieczny będzie zakup dygestorium, które skutecznie usunie niebezpieczne opary. Nie może też zabraknąć solidnej i bezpiecznej szafy na odczynniki oraz samych odczynników.

Gdzie kupować odczynniki chemiczne?

O ile zakupienie powszechniejszych odczynników nie stanowi problemu, o tyle czyste związki chemiczne nie są już z zasady tak łatwo dostępne. Podobnie środki potencjalnie niebezpieczne, których produkcja i dystrybucja są regulowane prawnie. Z pomocą laboratoriom przychodzą witryny takie jak https://www.argenta.com.pl/Odczynniki-chemiczne. W takich katalogach przedsiębiorstw zajmujących się kompleksowym wyposażeniem laboratoriów znajdziemy praktycznie wszystko. Oczywiście zakup odczynników wymaga bezpośredniego kontaktu z firmą w celu weryfikacji, nie jest to jednak przeszkoda, a zaleta. Profesjonalne podejście zapewnia nam dostęp do pełnej dokumentacji każdego odczynnika, na wyciągnięcie ręki mamy też certyfikaty kontroli jakości konkretnych produktów.   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwanaście − jedenaście =