- Wypoczynek i hobby

Jak spędzić wolny wieczór z przyjaciółmi?

Spotkania z przyjaciółmi pozwalają oderwać się od szarej codzienności. Zazwyczaj jest to rozmowa lub wspólny posiłek z bliskimi. Warto jednak ten wolny czas trochę urozmaicić i spędzić go trochę inaczej niż zazwyczaj. Niecodzienne formy aktywności nie tylko tworzą miłe wspomnienia, ale też spajają grupę i pozwalają na coraz lepsze nawiązywanie więzi. Jakie są zatem możliwości? 

Escape room

Od kilku lat popularną formą spędzania czasu jest udanie się do escape roomu. Jest to rodzaj gry terenowej w stylu podchodów, w której obszar rozgrywki zostaje zawężony do jednego pomieszczenia, z którego drużyna musi się wydostać. Wizyta w tym miejscu to nie tylko dobra zabawa, ale także sposób na sprawdzenie swoich umiejętności. Aby wyjść z pokoju należy rozwiązać zagadki pozostawione przez twórców. Testują one logiczne myślenie oraz spostrzegawczość. Wspólne rozszyfrowanie ich wymaga pracy zespołowej co znacznie umacnia więzi. Dzięki starannie wykonanym dekoracjom i angażującym scenariuszom, każdy escape room tworzy osobny, wyjątkowy świat, który pozwala na chwilę oderwania się od rzeczywistości. Przykłady takich ofert można znaleźć pod adresem: https://houseescape.pl

Wspólne gotowanie

Inna możliwością spędzania wolnego czasu jest gotowanie. Wyzwala kreatywność oraz pobudza zmysły. Wspólne przygotowywanie posiłku już jest ciekawą atrakcją. Natomiast testowanie dania sprawia jeszcze więcej satysfakcji. Dzięki gotowaniu można poznawać nowe potrawy oraz smaki. W dużych miastach powstaje coraz więcej studiów kulinarnych, organizujących tematyczne kursy i spotkania. Gotowanie z przyjaciółmi można zorganizować także w domowej kuchni. Inspiracją dla spotkania mogą być smaki konkretnego kraju lub regionu. Można budować menu wokół jednego składnika, który stanie się bohaterem wieczoru. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia.

Sporty

Pożyteczną dla ciała i umysłu formą spędzania czasu z przyjaciółmi jest uprawianie sportu. W zależności od upodobań, kondycji uczestników oraz pory roku wybierać można spośród dziesiątek aktywności i dyscyplin. Może to być nordic walking, bieganie, spływ kajakowy, zumba, tenis, koszykówka, joga. Warto rozejrzeć się w ofercie pobliskich ośrodków sportowych oraz rozważyć wykupienie zajęć z instruktorem. Wzajemne motywowanie się do ruchu z pewnością przyniesie dużo korzyści i satysfakcji.

Możliwości spędzania wolnego czasu z przyjaciółmi jest wiele. Warto porozmawiać w bliskim gronie na temat nowych, ciekawych form wspólnej aktywności i wybrać tę, która najbardziej spodoba się wszystkim. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 + dziewiętnaście =