- Wypoczynek i hobby

Profesjonalny sprzęt do pływania na desce – co musimy posiadać na start?

Sporty wodne cieszą się rosnącą popularnością i to nie tylko podczas upalnego lata. Coraz więcej osób próbuje swoich sił w wakeboardzie, wakesurfingu oraz kitesurfingu, które jeszcze do niedawna były dla nas czymś nieznanym. Chcąc rozpocząć swoją przygodę z tymi sportami wodnymi, konieczny jest zakup odpowiedniego sprzętu oraz akcesoriów. Podpowiadamy, w co warto się zaopatrzyć.

Co jest niezbędne do pływania na desce?

Jednym z najważniejszych elementów, bez którego nie możemy rozpocząć nauki sportów wodnych, jest oczywiście deska. Powinna być ona dostosowana do poziomu zaawansowania osoby, która będzie na niej pływać – inny model kupią osoby początkujące, inny zaś wyczynowcy. Różnią się one przede wszystkim elementami budowy, dzięki którym możliwa jest większa lub mniejsza kontrola nad deską.

Kolejne niezbędne elementy związane są z bezpieczeństwem. Powinny one obejmować kask, który może uchronić nas przed uderzeniami w przeszkody czy chociażby w wodę. Przy zwiększonej prędkości uderzenie ciała o tafle wody może być naprawdę niebezpieczne, dlatego też potrzebna będzie specjalna kamizelka. Może zapewnić ona maksimum bezpieczeństwa, przez to, że pełni funkcję wypornościową.

Potrzebny jest także odpowiedni strój – tutaj doskonale sprawdzą się pianki neoprenowe. Szeroki ich wybór znajdziemy na stronie https://makanisurfshop.com/. Mogą być one w postaci kombinezonów z krótkimi lub długimi nogawkami i rękawkami. Występują także oddzielne elementy, takie jak spodenki i koszulki. Niezależnie od wyboru, pianki neoprenowe są doskonałą inwestycją – chronią przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, a także zabezpieczają przed wychłodzeniem w trakcie pływania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − dziewięć =