- Wypoczynek i hobby

Gry podwórkowe i korytarzowe – na czym polega różnica?

Gry to wspaniała forma rozrywki dla najmłodszych, która łączy w sobie wiele funkcji, z których rodzice, wychowawcy, a przede wszystkim same dzieci nawet nie zdają sobie sprawy. Z całą pewnością jako pierwszy wniosek wysuwa się dostarczanie dobrej zabawy i to niewątpliwie jest prawda. Po drugie pomagają w nawiązaniu lub podtrzymaniu relacji interpersonalnych, ponieważ dostępne zabawy najczęściej wymagają udziału kilku osób. Ponadto wiele z nich wykazuje pozytywny wpływ na inteligencję, rozwój wielu funkcji poznawczych, sfery emocjonalnej oraz kondycji dziecka. Szczególnie jeśli gra odbywa się na podwórku. A co z grami korytarzowymi. Jakie są największe różnice? Czy są w ogóle jakieś?

Wewnątrz i na zewnątrz

Gry korytarzowe, których liczne przykłady dostępne są na stronie pod poniższym linkiem: http://smartplac.pl/produkt_category/gry-korytarzowe/ odbywają się przede wszystkim w pomieszczeniach zamkniętych i jest to ich podstawowa cecha. Rozkładane są w przedsionkach szkół, przedszkoli, innych placówkach przeznaczonych dla najmłodszych użytkowników lub domach prywatnych. Determinuje to materiały, z których plansze są wykonane oraz wytrzymałość taśm lub klejów, za pomocą których są mocowane.

Jeśli chodzi o gry podwórkowe, jak sama nazwa wskazuje, odbywają się po prostu na zewnątrz. Na placu szkolnym, przydomowym ogródku, boisku itd. Mogą wykorzystywać dostępną przestrzeń lub właśnie wymagać rozłożenia na większym obszarze, by zabawa miała sens. Ponadto różnią się też odpornością materiałów, które powinny przetrwać działanie czynników atmosferycznych i nie tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiemnaście + 20 =