- Dom i ogród

3 praktyczne akcesoria dla domowego psiaka

Właściciele psów przebywających zazwyczaj w domu powinni koniecznie zaopatrzyć się w szereg przydatnych akcesoriów, które w znacznym stopniu ułatwią opiekę nad czworonogiem i wpłyną na wzrost komfortu jego życia. Można je bez problemu dostać w każdym sklepie zoologicznym – zarówno stacjonarnym, jak i internetowym. Godne uwagi są zwłaszcza trzy produkty: specjalne schodki dla psa, legowisko antyalergiczne oraz zestaw porządnych misek (jedna na wodę, a druga na karmę). Elementy te zostaną szerzej opisane w dalszej części artykułu. 

Zadbajmy o wygodę i bezpieczeństwo pupila 

Pierwszym niezwykle praktycznym akcesorium dla domowego psiaka są trzystopniowe schodki, przeznaczone przede wszystkim dla osobników starszych, a także cierpiących na różne schorzenia kręgosłupa i mających problemy ze stawami czy układem kostnym. Umożliwią one naszemu pupilowi łatwe dostanie się na łóżko, fotel, krzesło czy nawet do samochodu. Cała konstrukcja jest stosunkowo lekka i znajduje się w miękkiej, pluszowej poszewce, którą można łatwo zdjąć i wyprać. Dodatkowo na spodzie zostały przyczepione antypoślizgowe wypustki, gwarantujące schodkom optymalną stabilność.

Drugim przydatnym produktem jest legowisko antyalergiczne z wysokimi rantami, skutecznie chroniącymi zwierzę przed przeciągami. W większości dostępnych na rynku modeli część wypoczynkowa jest wykonana z miękkiego polaru i wypełniona kulkami silikonowymi, natomiast część zewnętrzna z wysokiej jakości bawełny. Utrzymanie legowiska w należytej czystości zapewnia dołączony do kompletu pokrowiec z zamkiem. Taką konstrukcję kupimy m.in. na https://littleheroes.pl/.

Ostatnimi godnymi polecenia akcesoriami są dwie wytrzymałe miski z solidnego metalu lub ceramiki o pojemności co najmniej jeden litr każda (wielkość zależy od rasy psa i jego rozmiarów). Ich zaletą jest to, że są łatwe w czyszczeniu i nie ślizgają się po podłodze tak jak egzemplarze plastikowe. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − osiem =