3 praktyczne akcesoria dla domowego psiaka

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Właściciele psów przebywających zazwyczaj w domu powinni koniecznie zaopatrzyć się w szereg przydatnych akcesoriów, które w znacznym stopniu ułatwią opiekę nad czworonogiem i wpłyną na wzrost komfortu jego życia. Można je bez problemu dostać w każdym sklepie zoologicznym – zarówno stacjonarnym, jak i internetowym. Godne uwagi są zwłaszcza trzy produkty: specjalne schodki dla psa, legowisko antyalergiczne oraz zestaw porządnych misek (jedna na wodę, a druga na karmę). Elementy te zostaną szerzej opisane w dalszej części artykułu. 

Zadbajmy o wygodę i bezpieczeństwo pupila 

Pierwszym niezwykle praktycznym akcesorium dla domowego psiaka są trzystopniowe schodki, przeznaczone przede wszystkim dla osobników starszych, a także cierpiących na różne schorzenia kręgosłupa i mających problemy ze stawami czy układem kostnym. Umożliwią one naszemu pupilowi łatwe dostanie się na łóżko, fotel, krzesło czy nawet do samochodu. Cała konstrukcja jest stosunkowo lekka i znajduje się w miękkiej, pluszowej poszewce, którą można łatwo zdjąć i wyprać. Dodatkowo na spodzie zostały przyczepione antypoślizgowe wypustki, gwarantujące schodkom optymalną stabilność.

Drugim przydatnym produktem jest legowisko antyalergiczne z wysokimi rantami, skutecznie chroniącymi zwierzę przed przeciągami. W większości dostępnych na rynku modeli część wypoczynkowa jest wykonana z miękkiego polaru i wypełniona kulkami silikonowymi, natomiast część zewnętrzna z wysokiej jakości bawełny. Utrzymanie legowiska w należytej czystości zapewnia dołączony do kompletu pokrowiec z zamkiem. Taką konstrukcję kupimy m.in. na https://littleheroes.pl/.

Ostatnimi godnymi polecenia akcesoriami są dwie wytrzymałe miski z solidnego metalu lub ceramiki o pojemności co najmniej jeden litr każda (wielkość zależy od rasy psa i jego rozmiarów). Ich zaletą jest to, że są łatwe w czyszczeniu i nie ślizgają się po podłodze tak jak egzemplarze plastikowe. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak urządzić mały ogród?
Ogród jest bardzo pożądany przez ludzi, większość osób mówi, że nie może doczekać się aż będzie mieć swój dom z […]
Jak się rozwijać w zakresie grafiki komputerowej?
Grafika komputerowa to bardzo ciekawe pojęcie, pod którym znajduje się wiele możliwości. Z jednej strony może być to opłacalne hobby, […]
Czy warto zatrudnić pracownika z Ukrainy? Przekonaj się!
Czy warto zatrudnić pracownika z Ukrainy? Przekonaj się!
Zatrudnienie pracownika z zagranicy może być świetnym sposobem na rozwój firmy. Jest to szczególnie prawdziwe dla firm z sektora technologicznego, […]