- Dom i ogród

Taras – miejsce wypoczynku dla całej rodziny

Dom jednorodzinny powinien nie tylko zapewniać bezpieczne miejsce do życia, ale również być przystosowany do komfortowego wypoczynku dla całej rodziny. Dlatego też warto rozważyć wybudowanie obok niego przestronnego tarasu. Jest to obiekt, który pozwala na spożywanie posiłków na świeżym powietrzu, organizowanie niezobowiązujących imprez czy po prostu relaksowanie się w promieniach popołudniowego słońca. Wszelkie materiały niezbędne do budowy wytrzymałego tarasu znajdziemy w ofercie profesjonalnej firmy IdeaGarden.

Naturalne deski to doskonały wybór

Decydując się na postawienie tarasu, w pierwszej kolejności należy uwzględnić wielkość obiektu mieszkalnego, tak aby był kompatybilny z jego gabarytami. Najlepiej zlokalizować tę konstrukcję po nasłonecznionej stronie południowej, gdyż gwarantuje to ciepło od samego rana. Trzeba też koniecznie ustalić, z jakiego pomieszczenia domowego chcemy wychodzić bezpośrednio na taras (np. z salonu, sypialni lub kuchni). Jeśli chodzi o powierzchnię użytkową, to w zupełności wystarczy 10-15 metrów kwadratowych – taka przestrzeń umożliwi bowiem pełną swobodę poruszania się niezależnie od wykonywanej czynności.

Pamiętajmy o dodatkowym zadaszeniu omawianego obiektu, co skutecznie uchroni nas przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. W tej roli świetnie sprawdzi się poszycie z paneli PCV, blachodachówki, ewentualnie materiału rozpiętego na aluminiowym stelażu. Optymalne tworzywo na powierzchnię tarasu to eleganckie, oryginalne kolorystycznie, przyjemnie ciepłe i wyjątkowo odporne na uszkodzenia deski z drewna egzotycznego (ipe, lapacho, teak ipt.). Tańszą alternatywę stanowią natomiast te modrzewiowe, sosnowe i świerkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy + 1 =