Rodzaje kaw włoskich

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kawa dla Włochów to specjalny napój, który jest przez nich celebrowany i szczególnie przygotowywany. Włoska kawa ziarnista pozwala na wydobycie pełni smaku i rozkoszowanie się jej aromatem. Jakim jej rodzajom warto poświęcić odrobinę uwagi?

Krótki przegląd

Zacznijmy od zaznaczenie, że dla Włochów caffe to „espresso”, a więc bardzo mała ilość kawy starczająca na łyk lub dwa.

  • Caffe Ristretto to niesamowicie mocna, gęsta kawa podawana w małej filiżance. Jest mniej goryczkowa w smaku od tradycyjnego espresso przez co jest wyczuwalnie słodsza.
  • Caffe Lungo to delikatniejsza, bardziej wodnista wersja espresso. Jest też tak zwanym przedłużeniem espresso, ponieważ ilość napoju dzięki wodzie jest większa.
  • Caffe Doppio to w skrócie podwójne espresso podane w jednej, większej filiżance.
  • Caffe Macchiato to espresso z dodaną niewielką ilością mleka w formie pianki na górze filiżanki.
  • Caffe Latte to kawa z mlekiem dodane w równych proporcjach. Do kawy wlewa się spienione, ciepłe mleko. W efekcie powstaje napój z dwóch warstw, których nie mieszany.
  • Cappuccino podawana jest w większych filiżankach. Jest to kawa z dodatkiem spienionego mleka posypywana na górze szczyptą kakao lub sypkiej czekolady. Jest najczęściej podawana rano, do śniadania lub deseru.
  • Latte Macchiato uzyskujemy poprzez dolanie do gorącego mleka jednej porcji espresso. Ostatecznie ma trzy warstwy: mleko, kawa oraz spieniona piana.

Picie kawy we Włoszech to prawdziwy moment do celebracji. Z tego powodu ich oferta jest niesamowicie bogata i różnorodna pozwalająca na wybranie napoju idealnego do swoich wymagań smakowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gadżety, które uprzyjemnią jogging
Gadżety, które uprzyjemnią jogging
Te przedmioty warto mieć Bieganie jest ulubionym sportem wielu osób. Ta stosunkowo prosta dyscyplina nie wymaga posiadania zaawansowanego sprzętu, a […]
Umiejętności wymagane na egzaminie językowym
Nauka języka to wyzwanie. Zajmuje czas i absorbuje, ale jest koniecznością. Po pewnym czasie konsekwentnego udziału w kursie nauczania obcokrajowców języka […]
Dlaczego warto posłać dzieci do szkoły muzycznej?
Dlaczego warto posłać dzieci do szkoły muzycznej?
Muzyka jest ważną częścią naszego życia. Jest to uniwersalny język, który przekracza wszystkie kultury i rasy. Muzyka może być stosowana […]