- Wypoczynek i hobby

Pole dance – czym jest i jak najlepiej się do niego przygotować?

Pole dance to forma tańca, która wykorzystuje pionowe słupy jako rekwizyty. Taniec na biegunach może być wykonywany solo, przez pary lub grupy tancerek (często nazywane „obwodami”), które wykonują zsynchronizowane ruchy i często noszą kostiumy.

Pochodzenie

Używanie rur jest nowoczesną zachodnią adaptacją praktyki shringara lub tańca erotycznego, który może być śledzony w starożytnej kulturze hinduskiej. Shringara była historycznie wykonywana przez kobiety w świątyniach jako część rytuałów kultu, które miały na celu usunięcie negatywnej energii z mężczyzn i kobiet i dostarczenie im pozytywnej energii.

Pole dance aktualnie

Pole dance został zaadaptowany jako forma rutyny ćwiczeń, która skupia się na rozwijaniu siły, elastyczności i równowagi. Jest również wykonywany konkurencyjnie jako forma sztuki i sportu. 

Pole dance jest jednym z najbardziej popularnych form ćwiczeń w dzisiejszym świecie. Stał się bardzo popularny wśród kobiet, ponieważ są one w stanie ćwiczyć podczas zabawy w tym samym czasie. Pole dance to nie tylko uzyskanie sprawności fizycznej; pomaga również rozwijać naszą samoocenę, pozwalając nam być wolnym od zahamowań i wyrażać siebie poprzez tę formę sztuki.

Przygotowanie to podstawa

Przed rozpoczęciem pole dance, trzeba nauczyć się, jak manewrować się wokół baru bezpiecznie i z gracją. Wiąże się to z dużą ilością ćwiczeń, dzięki którym można rozwijać swoją technikę, aż stanie się drugą naturą. Będziesz także musiał przyzwyczaić się do chwytania bieguna w różnych punktach na jego obwodzie, abyś mógł mieć pewny chwyt bez względu na to, gdzie twoje ręce są umieszczone na jego powierzchni.

Potrzebny ubiór do ćwiczeń

Odzież do pole dance jest zwykle wykonana z rozciągliwych tkanin, takich jak spandex i Lycra, i pozwala na maksymalną elastyczność podczas wykonywania sztuczek na biegunie. Specjalistyczne pole dance topy są również dostępne dla tych, którzy chcą nosić staniki podczas ich rutynowych. Z większym wyborem osoby zainteresowane, będą mogły się zapoznać choćby za pośrednictwem niniejszej witryny https://eaglepolewear.pl/spodenki-pole-dance.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + siedem =