- Dom i ogród

Lampy sufitowe – czy warto je montować w każdym pomieszczeniu?

Lampy sufitowe to obecnie jeden z bardziej popularnych rodzajów oświetlenia. Wynika to z faktu, że dodają całej aranżacji charakteru i sprawiają, że każde pomieszczenie staje się niezwykle przytulne. Na rynku znajdziemy wiele różnych ich rodzajów – m.in. tradycyjne żyrandole, modele podłogowe, plafony, a także lampy wielopunktowe, podwójne czy wiszące (zazwyczaj w postaci nowoczesnych opraw). Produkty te posiada w swojej ofercie np. hurtownia elektryczna w Warszawie Wilanów.

Dekoracyjne oświetlenie pasujące do salonu i wielu innych wnętrz

Dzięki dużej wszechstronności oraz różnorodnym kształtom lampy sufitowe nadają się do powieszenia w każdym wnętrzu. Warto jednak zaznaczyć, że niektóre modele są znacznie lepiej dostosowane do łazienki czy kuchni, a inne – do salonu albo sypialni. Tego typu oprawy znakomicie wyglądają i sprawują się np. nad stołem i blatem w jadalni, ponieważ oświetlają obszar znajdujący się pod nimi, ułatwiając w ten sposób spożywanie posiłków oraz ich przygotowywanie (zwłaszcza sufitowe listwy wielopunktowe z żarówkami LED-owymi).

Z kolei we wnętrzach przeznaczonych do wypoczynku i relaksu, czyli sypialniach i salonach, najczęściej montuje się klasyczne żyrandole, nowoczesne lampy jednopunktowe albo modele o pająkowatym kształcie, gdyż doskonale rozpraszają one światło po całym pomieszczeniu. Wymienione rodzaje oświetlenia znajdziemy m.in. w hurtowni elektrycznej w Częstochowie, której dane kontaktowe są dostępne na http://www.grodno.pl/hurtownia-elektryczna-czestochowa.html.

Ogólna zasada głosi, że lampy sufitowe należy zawsze wybierać, mając na uwadze wielkość danego wnętrza – zaleca się zmierzenie jego szerokości i długości, a następnie zmianę wyniku na centymetry i pomnożenie go przez 2,5. W ten sposób uzyskamy pożądaną średnicę naszej oprawy. Pamiętajmy również o tym, że w niskich pomieszczeniach (np. w łazience) lepiej sprawdzają się plafony i oprawy wpuszczone w sufit, a w wysokich – typowe lampy wiszące i żyrandole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − 2 =