- Dom i ogród

Jak w prosty sposób odświeżyć wygląd mebli?

Dom jest miejscem, w którym spędzasz dużo czasu. Jest twoim azylem i spokojną przystanią, do której lubisz wracać, po dniu ciężkiej pracy, aby odpocząć, zregenerować siły i spędzić miło czas. Dlatego urządzenie go w zgodzie z twoim gustem, w wybranym stylu jest dla ciebie takie ważne. Każdy lubi patrzeć na ładne zaaranżowane pomieszczenia. Ale co zrobić, gdy od kupna mebli minęło już kilka lat, a one nie wyglądają już tak ładnie i świeżo jak gdy je kupowałaś? A może tak pieczołowicie wybierane przez ciebie meble po prostu przestały ci się podobać? Oto dwa sposoby na zmianę ich wyglądu.

Pomaluj je

Łatwą metodą na nadanie meblom nowego wyglądu, a przy okazji zakryciu rys, przetarć lub innych małych uszkodzeń, które spędzają ci sen z powiek jest pomalowanie ich na inny odcień. Wystarczy wybrać odpowiedni kolor farby. Może być ci też potrzebny papier ścierny, którym wyszlifujesz porysowaną powierzchnie lub masa wypełniająca, jeśli skala uszkodzeń jest większa. Papier ścierny przyda ci się do zmatowienia powierzchni przed malowaniem. Potem wystarczy już tylko chwycić za pędzel lub wałek malarski i przystąpić do dzieła!

Przyklei naklejki

Kolejnym sposobem na całkowitą odmianę wyglądu twoich mebli, który jest bardzo prosty jest, oklejenie ich. W sklepach dostępne są duże okleiny o różnych wzorach, które możesz dopasować do swoich mebli. Naklejenie ich nie sprawia trudności, a efekt jaki wywołują naprawdę robi wrażenie. Możesz także wybrać naklejki na meble dla dzieci, z ich ulubionymi postaciami czy zwierzętami. To sprawi, że ożywi się cały dziecięcy pokój i stanie się bardziej przyjazny dla twoich pociech.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × jeden =