- Wypoczynek i hobby

Jak uprzyjemnić sobie podróż samochodem?

Istnieje wiele powodów, aby wziąć wycieczkę drogową. Możesz chcieć odwiedzić rodzinę, zobaczyć nowe miasto lub po prostu uciec od tego wszystkiego. Ale jedna rzecz jest pewna: Podróż samochodem może być niewygodna, a nawet nieszczęśliwa, jeśli nie jesteś przygotowany.

Oto kilka wskazówek, jak sprawić, by następna podróż samochodem była przyjemniejsza:

Rób przerwy i często rozciągaj nogi

Wysiadanie z samochodu na kilka minut co godzinę pomoże Ci zachować czujność i koncentrację na drodze – co oznacza mniej wypadków. Jeśli to możliwe, zaplanuj postoje po drodze, aby nie jechać prosto bez odpoczynku. Pamiętaj, że każdy kierowca otrzymuje minimum 10 godzin przerwy między zmianami. Nie oznacza to, że powinieneś jechać przez 10 godzin bez przerwy, a następnie spać przez 10 godzin bez przerwy – raczej podziel swoją podróż na dwa lub trzy mniejsze odcinki. Dzięki temu będziesz mieć czas na posiłki, przerwy na toaletę i drzemki pomiędzy kolejnymi etapami podróży.

Jedzenie i napoje

Spakuj przekąski i napoje, które nie zepsują się szybko w przypadku opóźnień lub objazdów spowodowanych złymi warunkami pogodowymi lub korkami (np. śnieżyce). Rozważ zabranie dodatkowej żywności i wody na wypadek, gdybyś utknął gdzieś bez sklepów w pobliżu (np. w sezonie huraganowym). Nie zapomnij również o paliwie; mając wystarczającą ilość możesz utknąć w martwym punkcie na drodze.

Płatne drogi

W zależności od tego, gdzie podróżujesz, mogą istnieć płatne drogi, z których musisz korzystać. Ważne jest, aby mieć przy sobie odpowiednią ilość gotówki lub reszty, aby móc zapłacić za przejazd. Najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w system e-TOLL, który automatycznie opłaci nam drogi płatne, gdy na nie wjedziemy bez zbędnego tracenia czasu na opłaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − piętnaście =