- Dom i ogród

Adopcja – jak zadbać o starszego psa?

Adopcja zwierząt to bardzo odpowiedzialne zadanie, które wymaga czasu i poświęcenia. Zwłaszcza dotyczy to starszych psów, które muszą być otoczone dodatkową opieką. Satysfakcja z przygarnięcia zwierzęcia z bogatą przeszłością może być znacznie głębsza niż w przypadku szczeniaków. Jak zadbać o starszego psa ze schroniska? 

Odpowiednie warunki 

Przygarnięcie nowego psa wcale nie jest ciężkie. Wystarczy wybrać nowego pupila przykładowo na https://schronisko.com/zwierzeta/ i zadzwonić w celu uzgodnienia terminu odebrania. Trzeba pamiętać, że każdy pies wymaga odpowiednich warunków do codziennego funkcjonowania. Również on potrzebuje prywatności i własnego miejsca w domu. W niektórych przypadkach można go trzymać w budzie, ale tylko na noc. Najlepiej postawić na legowisko w domu, bo starsze psy ze schroniska mają głęboki uraz do klatek. Należy pamiętać, że kilkunastoletnie zwierzęta gorzej znoszą zimę. 

Czas dla swojego psa 

Wiele osób błędnie sądzi, że starsze psy z racji wieku nie wymagają ruchu. Każdy właściciel powinien kilka razy dziennie wychodzić co najmniej na kilkunastominutowe spacery. Należy również pamiętać o czasie na pielęgnację – obcinanie pazurów, wyczesywanie sierści czy szczotkowanie zębów. Starsze psy mają dokładnie te same potrzeby co młodsze. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + 19 =