- Dom i ogród

Co wstawić do ogrodu, by stał się on bardziej funkcjonalny?

Ogród przydomowy to miejsce, które kojarzy nam się z relaksem po pracy. Staramy się zatem urządzić go ładnie i funkcjonalnie, aby zapewnić sobie komfortowy wypoczynek. Co powinno znaleźć się w takim ogrodzie, aby móc miło spędzić w nim popołudnie, czy weekendowego grilla? Warto wyposażyć go w dobre meble ogrodowe narożniki, fotele, stolik.

Głównym kryterium mebli na ogród czy taras powinna być ich wygoda. To tutaj będziemy się starali znaleźć ukojenie i zrelaksować się. Zadbajmy poza tym o to, aby meble te łatwo się myły i znosiły różne warunki pogodowe. Zwykle spędzają w ogrodzie cały sezon, bez konieczności chowania ich pod dach. Muszą być więc wodoodporne. Wiele z nich oferuje m.in. eDomator.

Zaawansowana technologia sprawia, że możemy już nabyć wyposażenie wykonane z tworzyw sztucznych. Dobrej jakości tworzywa sztuczne dobrze znoszą każde warunki, są łatwe w czyszczeniu i nie ma z nimi najmniejszego kłopotu, przy kilkumiesięcznym wystawieniu na deszcz i słońce.

Co jeszcze do ogrodu?

Ogród musi być przytulnym zakątkiem. Sprawą podstawową są rośliny nasadzone i kwiaty doniczkowe. Ich dobór powinien sprzyjać warunkom indywidualnym. Większymi krzewami i drzewkami można odpowiednio przycienić ogród. Ważne, by pozostawało w nim wystarczająco słońca – najładniejsze są jasne, przestronne ogrody. Kwiaty i mniejsze krzewy nasadzamy w donicach dostosowanych, tak jak meble, do używania na zewnątrz. Warto pomyśleć też o częściowym lub rozkładanym zadaszeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

szesnaście − trzy =