Co może znaleźć się na odświętnym stole?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Organizując uroczyste przyjęcie, warto zadbać w szczególności o odświętną oprawę stołu. I to bez względu na okazję, ponieważ odpowiedniego nakrycia wymagają zarówno imieniny czy urodziny, jak i wszelkie rocznice lub święta kościelne. Dekoracja stołu musi odzwierciedlać charakter takiego spotkania, choć można wskazać kilka elementów uniwersalnych, które koniecznie powinny się na nim znaleźć. Przykładem jest choćby kultowa porcelana Bolesławiec, ceniona za wysoką jakość wykonania i piękne wzornictwo. 

Zadbaj o każdy, nawet najmniejszy szczegół

Aby przygotować idealne nakrycie stołu na przyjęcie, nie trzeba mieć wcale znakomitego zmysłu dekoratorskiego. Wystarczy bowiem wziąć pod uwagę kilka elementarnych zasad. Najważniejsze, aby wszystkie elementy do siebie pasowały, co nie oznacza, że muszą koniecznie pochodzić z jednej i tej samej kolekcji. Naczelną zasadą jest ograniczenie się do dwóch, maksymalnie trzech kolorów, co pozwoli osiągnąć dużą spójność i estetyczny wygląd. Oto kilka konkretnych propozycji.

Elegancki obrus – jednolity kolorystycznie lub w delikatne, dekoracyjne wzory. Ostateczny wybór zależy w dużej mierze od porcelany.

Zastawa stołowa – warto zdecydować się na stylową zastawę porcelanową, składającą się z głębokich i płytkich talerzy, mis, salaterek oraz filiżanek; jeśli naszym wyborem okaże się bolesławiecka ceramika w sklepie internetowym tego producenta kupimy ją najtaniej. 

Sztućce – zaleca się klasyczne w kolorze metalicznym, ponieważ są najbardziej uniwersalne (pasują do każdej porcelany).

Serwetki – wykonane z materiału podobnego do tego, z którego został uszyty obrus.

Dodatkowe elementy dekoracyjne – mogą to być np. świeczniki, kwiaty w wazonie, zapalone świece albo etykiety z imionami gości. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Niebanalne pomysły na promowanie firmy – jak to robić skutecznie?
Niebanalne pomysły na promowanie firmy – jak to robić skutecznie?
Z pewnością każdy przedsiębiorca chciałby dobrze wypromować swoją firmę. Sposobów na to jest bardzo wiele, ale chodzi o to, by […]
Jak łatwo nabyć uniform dla pracowników firmy?
Firma kojarzy się nam zazwyczaj z suchym pojęciem, oznaczającym organizację która nastawiona jest na zdobywanie jak największego zysku. Takie przekonanie […]
Znaczenie nawozów dla upraw warzyw – co musimy wiedzieć?
Znaczenie nawozów dla upraw warzyw – co musimy wiedzieć?
Nawozy stanowią zasadniczą część każdego programu produkcji roślinnej. Stosuje się je w celu poprawy jakości i ilości plonów, a także […]