- Styl życia

Jak dobrać stanik do sukienki z odkrytymi plecami?

Sukienka z odkrytymi plecami to prawdziwy hit ostatnich lat. Popularność tego modelu wynika z faktu, że kojarzy się ze zmysłową kobiecością i posiada uniwersalny charakter – nadaje się zarówno na uroczyste okazje, jak i na co dzień. Niestety sporym problemem dla kobiet pragnących założyć omawianą sukienkę jest dobór odpowiedniego stanika, który nie będzie widoczny na gołym ciele i jednocześnie dobrze wyeksponuje piersi. Znakomicie w tej roli sprawdzają się w szczególności specjalne biustonosze samonośne.

Kilka pomysłowych rozwiązań

Wspomniane we wstępie biustonosze charakteryzują się całkowitym brakiem ramiączek i standardowego zapięcia, dlatego na gołych plecach nie jest widoczny nawet najmniejszy ich fragment. Są zazwyczaj wykonane z silikonu, a składają się z dwóch miseczek utrzymujących się na skórze za pomocą bardzo cienkiej warstwy kleju. Kobiety z małym biustem mogą z powodzeniem postawić na model push-up, który delikatnie podniesie piersi i nada im atrakcyjny kształt. Dodajmy, że staniki samonośne zawsze należy nakładać na perfekcyjnie suchą oraz dokładnie oczyszczoną skórę. 

Alternatywę stanowią wielofunkcyjne biustonosze typu multiway. Posiadają one konstrukcję wspartą na klasycznych fiszbinach i są wyposażone w dwie lekko usztywnione miseczki oraz specyficzne ramiączka z możliwością dowolnego przepinania. Dzięki temu pasują nie tylko do sukienek z odkrytymi plecami, ale również mocno wydekoltowanych topów i innych ubrań o wymagającym fasonie. Z kolei w przypadku kreacji z tylko częściowo wyciętymi plecami, zaleca się wybór biustonoszy z obniżonym, czyli nisko osadzonym zapięciem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × 5 =