- Dom i ogród

Co położyć na podłodze w przedpokoju?

Przedpokój to bardzo specyficzne pomieszczenie pełniące przede wszystkim funkcję komunikacyjną. Jest zazwyczaj intensywnie użytkowane, więc powinno posiadać podłogę wykończoną ponadprzeciętnie trwałym materiałem. Podstawowy pożądany parametr to oczywiście wysoka odporność na ścieranie, ale nie można też zapomnieć o walorach wizualnych. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań są terakotowe płytki do przedpokoju, które charakteryzują się całkiem dobrymi właściwościami eksploatacyjnymi (łatwe czyszczenie, wytrzymałość, dobre przewodzenie ciepła itp.)

Kamień to niezwykle szlachetny materiał

W przedpokoju oprócz płytek terakotowych warto z pewnością położyć panele laminowane, które nie wymagają ani cyklinowania, ani lakierowania, a przy tym są trwałe oraz przystępne pod względem cenowym. Zaleca się postawienie na modele o klasie ścieralności AC4 lub AC5 i wystarczająco dużej grubości – najlepiej między 8 a 10 mm. Nie są one niestety wybitnym izolatorem akustycznym, dlatego pamiętajmy o dodatkowym pokryciu powierzchni podłogi warstwą izolacyjną. Na szczególną uwagę zasługuje również gres ceramiczny w formie płytek, wyróżniający się wyjątkowo dobrą wytrzymałością na wilgoć, zarysowania, uszkodzenia mechaniczne czy zaplamienie.

Oferta rynkowa jest tutaj niezmiernie szeroka i obejmuje produkty świetnie imitujące naturalne drewno, beton, a także kamień. Co więcej, istnieje możliwość zamówienia płytek zarówno wielkoformatowych, jak i kafelkowych (np. 10×10 cm). Jeśli z kolei zależy nam na maksymalnej trwałości i jednocześnie ekskluzywności, to zdecydujmy się na posadzkę z marmuru lub granitu. Jej niewątpliwe zalety to ładne starzenie się, oryginalna struktura oraz stylowa szlachetność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − szesnaście =