Na czym polega dieta dopasowana do grupy krwi?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zgodnie z teorią dieta może być dopasowana do grupy krwi za pomocą lektyn. Jeśli spożywamy produkty wskazane dla naszej grupy krwi, powinniśmy czuć poprawę zarówno w samopoczuciu, jak i w wyglądzie. Jedne pokarmy będą dla nas szkodliwe, inne natomiast zadziałają na naszą korzyść.

Tak wygląda w skrócie opis diety. Jest całkiem prosty. A jak to wygląda w praktyce, co powinniśmy jeść? Przygotowaniem jadłospisu zajmuje się m.in. Instytut Medycyny Funkcjonalnej, a informacje można na ten temat można znaleźć na http://imf.pl/.

Jaka grupa krwi, taki posiłek

Jeśli posiadasz grupę krwi A to odpowiedni obiad dla ciebie będzie się składał np. z kaszy gryczanej, dorsza i brokułów. Unikaj masła, karpia, orzeszków pistacjowych i bananów. Grupa krwi B bardzo dobrze koreluje z makrelą, baraniną, jogurtami, ananasem. Nie wskazane są m.in.: kurczak, dynia, awokado.

Dieta dopasowana do grupy krwi AB będzie zawierała indyka, sardynki, kalafior i soję. Nieodpowiednie będzie mięso kurczaka, morszczuk i kasza gryczana. Dla osób z grupą krwi 0 najlepsze będą: jagnięcina, cielęcina, dorsz, dynia. Unikać należy np.: wieprzowiny, łososia i kalafiora.

Jeżeli jesteś zainteresowany taką dietą i masz pytania jej dotyczące, skonsultuj się ze specjalistami na http://imf.pl/kontakt/. Dzięki temu będziesz miał pewność, że codzienne menu zostało przygotowane dla ciebie profesjonalnie i co najważniejsze – w oparciu o stan Twojego zdrowia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Piaskowania – czym charakteryzuje się ten zabieg stomatologiczny?
Piaskowania – czym charakteryzuje się ten zabieg stomatologiczny?
Piaskowanie to zabieg stomatologiczny, w którym zęby są czyszczone za pomocą strumienia cząsteczek przypominających piasek. Jest to skuteczny sposób na […]
Jak wybrać odpowiednią karmę dla psa?
Jak wybrać odpowiednią karmę dla psa?
Możesz ulec pokusie karmienia psa tym, co sam jesz lub tym, co jest w sprzedaży w sklepie spożywczym. Ale ważne […]
Problemy ze światłami w samochodzie – co może być ich przyczyną?
Problemy ze światłami w samochodzie – co może być ich przyczyną?
Światła samochodowe, podobnie jak pozostałe jego części, ulegają naturalnemu zużyciu, co sprawia, że nie można normalnie użytkować pojazdu, szczególnie po […]