Jakich środków używać do pielęgnacji opon?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W pielęgnacji opon duże znaczenie ma właściwe dobranie środków chemicznych. Poza tym warto regularnie sprawdzać ciśnienie powietrza, jak i mierzyć głębokość bieżnika. Łącząc ze sobą najbardziej praktyczne i wydajne rozwiązania zwiększymy ogólną estetykę, jak i wydłużymy przydatność opon poprzez utrzymanie ich w prawidłowym i bezpiecznym dla jazdy stanie. W jakie środki warto zainwestować?

Działanie środków do pielęgnacji opon

Konserwacji i rutynowego czyszczenia wymaga wiele elementów (jak ogumienie, obręcze kół czy felgi) – najlepsze efekty uzyskamy stosując przeznaczone do tego substancje chemiczne. Wybierajmy jedynie preparaty skupiające swoje działanie na gumie opon. Takie produkty nie tylko ułatwią czyszczenie gumy, ale i zabezpieczą przed pęknięciami oraz przywrócą jej prawidłową elastyczność. Dobra chemia do mycia opon posiada w swoim składzie polimery silikonu (te zapewniają wykreowanie warstwy ochronnej w stosunku do niesprzyjających czynników zewnętrznych). Kolejną przydatną informacją jest to, iż każdy środek do ochrony opon charakteryzuje się innymi efektami końcowymi (jak: matowy, z lekkim połyskiem czy pełen połysk).

Preparaty do pielęgnacji opon powinno się kupować jedynie ze sprawdzonych źródeł. Używanie produktów nieoryginalnych lub niepewnych, negatywnie wpłynąć może na ogólny stan, jak i wygląd opon czyszczonych takimi materiałami – albo i nie przynieść jakichkolwiek efektów. Jedną ze sprawdzonych witryn internetowych zajmujących się sprzedażą takich środków jest: https://carmann.pl/. W ofercie znajdziemy uniwersalne produkty czyszczące, glinki do czyszczenia lakieru, powłoki ochronne do opon i inne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co jest powszechnie używane do zabezpieczenia kopert i paczek?
Paczki i koperty są obecnie powszechnie używane w wielu branżach, a najczęściej spotkać je można w transporcie. Z ich użyciem […]
Jakie buty zabrać ze sobą na wakacyjny wyjazd?
Jakie buty zabrać ze sobą na wakacyjny wyjazd?
Wakacje to nie tylko czas odpoczynku i opalania się na plaży, ale też okazja, aby uzupełnić swoją szafę o ciekawe […]
Na jakie typy można rozróżnić wózki magazynowe?
Na jakie typy można rozróżnić wózki magazynowe?
Wózki magazynowe to niezbędne wyposażenie w każdej firmie. Na rynku dostępny jest ich szeroki wybór, a także różne rodzaje, dzięki […]