- Dom i ogród

Wybór mebli do salonu – na co zwracać uwagę?

Salon jest wyjątkowym pomieszczeniem, którego podstawowym wyposażeniem są oczywiście meble. W dużej mierze to od nich zależy zatem, jak będzie się prezentował cały pokój. Elementy umeblowania wpływają też wymiernie na kwestie związane z komfortem korzystania z takiej przestrzeni. Czym kierować się zatem przy ich wyborze? 

Funkcjonalność

Oczywiście w kontekście pokoju dziennego warto wybierać dobrze prezentujące się meble, które będą też starannie wykończone, gdyż ma to być pomieszczenie reprezentatywne, gdzie często przyjmuje się gości. Nie można jednak zapominać o funkcjonalności, ponieważ na co dzień to domownicy spędzają tam wiele czasu. Na pewno trzeba zadbać o strefę relaksu, dlatego nieodzowny będzie wygodny komplet wypoczynkowy. Warto pomyśleć o rozkładanych sofach, dzięki czemu można stworzyć w razie potrzeby dodatkowe miejsce do spania. Ciekawym rozwiązaniem są nowoczesne meblościanki, które okazują się bardzo praktyczne w kontekście przechowywania różnych rzeczy. W każdym salonie powinien się również znaleźć stolik kawowy, który nie zajmuje wiele miejsca, a umożliwia odstawienie tam podręcznych gadżetów. 

Dopasowanie do rozmiaru pomieszczenia

Choć każdy ma swoje wyobrażenia i marzenia, to przy aranżacji wnętrz trzeba się kierować realnymi możliwościami. W kontekście salonu są one uzależnione przede wszystkim od dostępnego metrażu. Jeśli pokój dzienny jest niewielki, to wybór każdego mebla musi być bardzo dobrze przemyślany. Dobrym pomysłem mogą być choćby skórzane narożniki takie jak te dostepne na https://bostonsofa.pl/YORK-skorzany-naroznik, które efektownie się prezentują, a można je dopasować do pomieszczeń o nietypowym układzie. W takim przypadku należy wybierać elementy umeblowania o charakterze wielofunkcyjnym i oszczędzać miejsce, by umożliwić swobodne korzystanie z salonu. Zamiast komód czy szaf można wtedy postawić na wiszące półki, a większe fotele zastąpić wygodnymi pufami, które nie przytłoczą całego wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × pięć =