Styl industrialny – praktyczne i eleganckie meble w jednym

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Industrializm opanował obecnie panujące trendy w tworzeniu efektownych aranżacji wnętrz. Styl ten cechuje niewymuszona elegancja, minimalizm i prostota form oraz nowoczesny design. Powstał on w latach 50 XX wieku i jego główną ideą było zagospodarowanie przestrzeni fabrycznych. W dzisiejszym świecie, jest on natchnieniem coraz większej ilości z nas podczas tworzenia wystroju naszych domów czy mieszkań. Warto zastanowić się więc, jakie meble wybrać, aby tworzyły spójny obraz industrialnych rozwiązań.

Prostota form czyli industrialny minimalizm

Zaczynając poszukiwania mebli, które wpisywałyby się w tę ideę, pomyślmy o jego głównych cechach tego stylu. Industrializm uwielbia ciężkie meble vintage, które posiadają długoletnią historię, a efekty ich zużycia, są dla nas widoczne gołym okiem. Dlatego wszelkie zadrapania, rysy i inne ślady użytkowania będą nadawać im charakteru. Materiały, które dominują w wystroju wnętrz to beton, metal, oraz szkło, z których to tworzyw wykonana jest większość mebli oraz dodatków. Stołom w stylu industrialnym doda klimatu zawieszona powyżej druciana lampa, a odcienie bieli i szarości na ścianach wrażenie surowości wykończeń.

Dobrym rozwiązaniem będzie również odwiedzanie portali wnętrzarskich czy czytanie branżowych magazynów, które mogą być dla nas źródłem inspiracji podczas tworzenia nietuzinkowych aranżacji wnętrz. Najlepszym tego przykładem mogą być ciekawe industrialne rozwiązania i przydatne informacje, które możesz znaleźć na stronie https://hdfurniture.pl/, których wykorzystanie, może przyczynić się do stworzenia wymarzonej przestrzeni o przemysłowym charakterze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rozpoczęcie aktywnego trybu życia – co może przydać się na starcie?
Rozpoczęcie aktywnego trybu życia – co może przydać się na starcie?
Bardzo wiele osób dba o swoją kondycję i zdrowie. Nie każdy jednak ma możliwość, czas, czy ochotę chodzić na salę […]
Leasing – czym jest i jakie są jego rodzaje
Leasing łączy elementy tradycyjnego kredytu i dzierżawy, przez co stanowi wygodną formę finansowania zakupów trwałych (np. samochodu, maszyny). Leasingobiorca użytkuje […]
Jakie cechy powinna spełniać dobra szkoła jazdy?
Jakie cechy powinna spełniać dobra szkoła jazdy?
Dobra szkoła jazdy to taka, która posiada przyjazne i wspierające środowisko, w którym instruktor dba o Państwa jako o jednostkę, […]