- Dom i ogród

Co robić ze zbędną elektroniką?

Elementy elektroniki nie zaliczają się do żadnej z kategorii odpadów, na których pojemniki są dostępne przy każdej posesji – nie jest to ani plastik, ani szkło, ani tym bardziej odpady bio. Nie oznacza to jednak, że zaliczyć je można do odpadów zmieszanych.

Dlaczego elementów elektroniki nie możemy wyrzucić do odpadów zmieszanych?

Zawierają one bowiem wiele toksycznych substancji, takich jak np.: rtęć, ołów, kadm, nikiel, chrom i inne. Jeżeli substancje te potraktujemy jak inne śmieci, przedostaną się one wraz z deszczem do ziemi, a to z kolei doprowadzi do tego, że będziemy pili skażoną wodę, jedli zatrute owoce, warzywa, a nawet mięso. Zaszkodzimy zatem nie tylko środowisku, ale swojemu zdrowiu.

Ponadto nie respektując zakazu wyrzucania elektrośmieci do odpadów zmieszanych, narazić się możemy na wysoką karę grzywny.

Utylizacja elektrośmieci – jak się za to zabrać?

Co robić z elementami elektroniki, których już nie potrzebujemy? Gdzie należy je wyrzucać? Gdy chcesz to zrobić zgodnie z prawem, a do tego nie martwić się organizowaniem transportu i dźwiganiem ciężkiego sprzętu, najlepiej skorzystać z profesjonalnej oferty, takiej jak: http://raflen.com.pl/odbior-elektroodpadow/. Wystarczy wykonać telefon, ustalić szczegóły odbioru elektrośmieci oraz termin usługi i już nie martwić się problemem. Pracownicy przyjadą, sami wyniosą, wywiozą do specjalnie przeznaczonego do tego miejsca i zutylizują w sposób zgodny z prawem. Ty zaś zyskasz nie tylko przestrzeń po oczyszczeniu powierzchni ze zbędnego sprzętu, ale także pewność, że dokładasz wszelkich starań, aby chronić środowisko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 3 =