Sprawdzone pomysły na ozdobienie ścian

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Do uzyskania pożądanego klimatu w domu lub mieszkaniu służą nie tylko meble i dodatki, ale również dekoracje zamontowane na ścianach. Powinny one przede wszystkim prezentować się wystarczająco niebanalnie, tak aby skutecznie zaciekawiały odwiedzających obiekt gości. Najbardziej popularne są oczywiście rozmaite plakaty na ścianę oprawione w dekoracyjne ramy. W ostatnich latach ogromnym powodzeniem cieszą się w szczególności egzemplarze z motywami roślinnymi i motywującymi sentencjami.

Czasami warto postawić na innowacyjne rozwiązanie

Oprócz wspomnianych we wstępie plakatów, na ścianie można też z powodzeniem umieścić piękną tapetę – papierową, włókninową albo trójwymiarową (3D). Znakomicie przyciąga ona wzrok i dodaje pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru. Ciekawym pomysłem jest ponadto wyłożenie powierzchni ozdobną cegłą postarzaną w kolorze czerwonym, białym bądź żółtym, która z pewnością ożywi całą przestrzeń i wprowadzi do niej nieco industrialnego klimatu. Alternatywne materiały to elegancki kamień dekoracyjny, surowe płyty betonowe (o minimalistycznym designie), naturalne deski drewniane (np. dębowe, teakowe) oraz nowoczesne panele 3D.

Godne polecenia jest również powieszenie na ścianie estetycznych półek drewnianych na książki, słomkowych wachlarzy, plecionych markam, luster o oryginalnym kształcie (optycznie powiększy wnętrze), ewentualnie efektownie oprawionych obrazów przedstawiających scenki rodzajowe, postaci albo krajobrazy. Jeśli natomiast chodzi o kuchnię i łazienkę, to najlepszym wyborem okaże się mozaika stworzona z kolorowych i wzorzystych płytek ceramicznych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co powinno znaleźć się na wyposażeniu domu opieki dla seniorów?
Co powinno znaleźć się na wyposażeniu domu opieki dla seniorów?
Każdy z nas kiedyś się zestarzeje. Tak samo, jak wszyscy –  marzymy o tym, aby nasza jesień życia przebiegała w […]
Jakie są liquidy do e-papierosów?
Jakie są liquidy do e-papierosów?
Współcześnie coraz więcej osób stara się ograniczyć palenie prawdziwego tytoniu na rzecz tzw. e-papierosów. Dla większości z nich głównym powodem […]
Czy warto kupić składane łóżko?
Czy warto kupić składane łóżko?
Sen i wypoczynek to podstawa dobrego samopoczucia oraz poprawnego funkcjonowania organizmu. W związku z tym mebel przeznaczony do odpoczynku powinien […]