- Dom i ogród

Na co zwracać uwagę przy zakupie świeczek zapachowych?

Świeczki zapachowe to nie tylko piękna ozdoba salonu czy sypialni, ale również świetna aromaterapia. Dzięki odpowiednio dobranym nutom zapachowym możemy wprowadzić się w stan błogiego odprężenia lub ożywienia. Pobudzenie zmysłów za pomocą ulubionego zapachu ma pozytywny wpływ zarówno na naszą równowagę psychiczną, jak i zdrowie fizyczne. Pozostaje tylko pytanie: na co zwrócić uwagę, by wybrać dobrą jakościowo świecę, która będzie bezpieczna dla naszego zdrowia?

Najważniejsze wskazówki przy wyborze świec zapachowych

Świece wykonywane są z różnego rodzaju wosku. Tanie, dostępne w większości sklepów wielobranżowych produkowane są z wosku parafinowego, który w celu uzyskania ładnego koloru jest aromatyzowany. W procesie spalania uwalniane są niekorzystne dla zdrowia substancje takie jak benzen i toluen. Jednorazowe zapalenie świecy wykonanej z parafiny nie będzie szkodliwe, natomiast wielogodzinne przebywanie w oparach świecy może doprowadzić do bólu głowy, rozdrażnienia, a nawet duszności.

Ekologiczną alternatywą są świece wykonane z wosku pszczelego. Jego ogromną zaletą jest fakt, że podczas palenia się świeczki nie wytwarza się dym ani sadza, a samo palenie się świecy jest o 2-3 razy dłuższe niż w przypadku świec z wosku parafinowego. Ponadto wosku pszczelego się nie aromatyzuje, dzięki czemu możemy cieszyć się naturalnym, przyjemnym zapachem miodu, który koi zmysły i pochłania brzydkie wonie. Równie ważnym elementem każdej ze świec jest jej knot – tutaj warto jest się mieć na baczności i wybrać ekologiczne rozwiązanie, czyli świecę z knotem drewnianym. Knoty bawełniane zazwyczaj są barwione oraz posiadają domieszki ołowiu, który jest szkodliwy dla dróg oddechowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy + 9 =