- Medycyna i zdrowie

Jak dbać o skórki przy paznokciach?

Każda kobieta wie, że wypielęgnowane dłonie to jej wizytówka. Dlatego ważne są nawilżona skóra i piękne paznokcie. Nie zawsze potrzebny jest efektowny kolor, czasami o klasie świadczy zadbana płytka. Podstawową pielęgnację można wykonać samodzielnie w domu, bez wizyty u manicurzystki. Na początek warto zająć się skórkami.

Przyczyny nieestetycznych skórek

Efekt nieestetycznych skórek może być spowodowany nieprawidłowo wykonanym zabiegiem manicure, niewystarczającą pielęgnacją albo narażaniem dłoni na działanie detergentów chemicznych. U innych po prostu występuje skłonność do wysuszania skóry lub cierpią na jakieś alergie lub schorzenia (atopowe zapalenie skóry). Zadzierające się skórki mogą także sygnalizować niedobory niektórych witamin takich jak A, E czy z grupy B.

Jak dbać o skórki przy paznokciach?

Pierwszą zasadą jest prawidłowa dieta bogata w warzywa i owoce oraz odpowiedni poziom nawodnienia organizmu. Częsty kontakt z wodą niszczy ochronny płaszcz hydro-lipidowy skóry, dlatego warto po każdym umyciu rąk, aplikować dawkę kremu,a na noc używać kremu intensywnie nawilżającego w specjalnym bawełnianych rękawiczkach. W trakcie sprzątania i zmywania należy zabezpieczyć dłonie przed działaniem szkodliwych detergentów za pomocą gumowych rękawiczek. W czasie zimy lub chłodniejszych dni należy zakładać cieplejsze rękawiczki, które chronią przed działaniem czynników zewnętrznych. Istotną kwestią jest też regularne wykonywanie manicure. Z pomocą przyjdą cążki do skórek, które idealnie pozwolą się pozbyć niechcianych elementów. Cążki do manicure są najszybszym sposobem, można wymiennie stosować też patyczki drewniane, które tylko odsuwają skórki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × dwa =