- Medycyna i zdrowie

Breloki, opaski – gadżety z informacji o stanie zdrowie, które powini mieć cukrzycy

Cukrzyca to jedna z najszybciej rozwijających się chorób cywilizacyjnych. Nieprawidłowo leczona powoduje poważne powikłania, a w skrajnych przypadkach może nawet doprowadzić do śmierci chorego. Coraz częściej osoby chorujące na cukrzycę noszą przy sobie różnego rodzaju gadżety informujące o ich chorobie.

Opaski i bransoletki medyczne

Spadek poziomu cukru we krwi nazywany jest hipoglikemią. W wyniku niedocukrzenia chory narażony jest na bóle głowy, mdłości, a nawet utratę przytomności. Jeśli w porę nie otrzyma pomocy, mogą pojawić się drgawki, zaburzenia oddychania, a nawet śpiączka. Aby uniknąć takich powikłań niezbędne jest szybkie udzielenie pomocy choremu. Pomóc w tym mogą kolorowe silikonowe opaski noszone na dłoni. Na opaskach tych umieszczony jest zwykle napis informujący o chorobie oraz sposobie udzielenia pierwszej pomocy.

Alternatywą dla opasek mogą być bransoletki medyczne. Tego rodzaju gadżety pełnią nie tylko funkcję informacyjną, ale i ozdobną. Wykonane ze stali i kauczuku produkty charakteryzują się dużą trwałością i efektownym wyglądem. Na ich zewnętrznej części umieszczona została tzw. laska życia. Jest to symbol umieszczany na ambulansach i bezpośrednio kojarzący się ze służbą zdrowia. Użytkownik ma również możliwość wygrawerowania na bransoletce napisu informującego o jego chorobie.

Praktyczne breloczki ratownicze

Alternatywą dla opasek są breloczki medyczne. Przykłady tego rodzaju produktów znaleźć można na stronie http://www.medluk.pl. Są to praktyczne gadżety zawierające mini zestaw ratunkowy. We wnętrzu niewielkiej saszetki znajduje się ustnik do sztucznego oddychania, a także rękawiczki lateksowe. Produkt dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych. Koszt zakupu pojedynczego breloczka jest niewielki i wynosi około 8-9 zł. Producent sprzętu daje możliwość wykonania nadruku na pokrowcu o wymiarach 7×7 cm. Korzystanie z tego rodzaju breloczków ratowniczych jest zalecane nie tylko cukrzykom, ale i wszystkim osobom, które mogą udzielać lub potrzebować pierwszej pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 − 1 =