- Medycyna i zdrowie

Jakie akcesoria są przydatne w pielęgnacji zarostu?

Męski zarost, w szczególności broda, przyciąga uwagę kobiet, a nierzadko budzi odrobinę zazdrości wśród mężczyzn. Musi być jednak zadbana i odpowiednio pielęgnowana.

Na co zwracać uwagę, by cieszyć się pięknym, zdrowym zarostem?

Pielęgnacja brody bez tajemnic

Pielęgnacja brody – wbrew pozorom – nie należy do trudnych, wystarczy zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria oraz wygospodarować odrobinę czasu na tego typu czynności lub regularne wizyty u barbera. W niezbędniku brodacza obowiązkowo powinny znaleźć się środki myjące i odżywki.

Podstawą pielęgnacji jest staranne oczyszczenie zarostu, czyli mycie z wykorzystaniem odpowiednich kosmetyków. Warto pamiętać, że źle dobrane środki pielęgnacyjne mogą przyczynić się do powstania podrażnień oraz przesuszenia zarostu. W zależności od indywidualnych preferencji można wybrać szampon lub mydło.

Niezbędne akcesoria

W niezbędniku właściciela zarostu powinien znaleźć się także nożyczki do brody, kartacz lub szczotka z naturalnego włosia. Narzędzia te pozwalają wyczesać martwy naskórek oraz obumarłe włosy, poprawiając jednocześnie wygląd zarostu. Bardzo ważne jest odpowiednie przycinanie i modelowanie – czynność ta pozwala zachować pożądany styl, podkreślając jednocześnie estetyczny wygląd zarostu.

Brodacze a golenie

W błędzie jest ten, kto uważa, że posiadacze zarostu nie muszą martwić się o codzienne golenie. Bez względu na wybór stylizacji, konieczne jest zachowanie określonych obszarów twarzy bez jakiegokolwiek owłosienia. Chcąc uzyskać pożądane efekty, czyli kontrast między strefami z zarostem i bez zarostu, niezbędne są odpowiednie przybory do golenia, dostosowane do potrzeb brodacza. Dobrze dobrane narzędzia umożliwiają gładkie golenie oraz idealne wyznaczanie konturów w określonych miejscach – np. podczas modelowania baków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − pięć =