Zalety chodzenia w butach leczniczych

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Małe dzieci narażone są na wady stóp, które, jeśli nie będą w porę zauważone, mogą skutkować nieodwracalnymi zmianami. Pojawiają się one głównie wtedy, gdy dziecko chodzi w niewygodnych lub niedopasowanych butach. Z pomocą przychodzi obuwie ortopedyczne, które pełni rolę butów do masażu. Pomagają one skorygować odwracalne zniekształcenia stóp, a także zapewnić komfort oraz zapobiec pogłębianiu się urazu osobom, u których takie zmiany są już utrwalone. Jeśli dziecko ma jedną kończynę dłuższą od drugiej, także powinno korzystać z takich butów.

Rodzaje obuwia ortopedycznego

Z uwagi na potrzebę korekcji różnorakich wad stóp, występuje wiele wariantów butów do masażu. Do najczęściej występujących modeli należą:

  • obuwie redresyjne – koryguje kształt stóp,
  • obuwie wyrównujące skrócenie kończyny,
  • obuwie z obcasem Thomasa oraz odwróconym obcasem Thomasa – to pierwsze pomaga skorygować tyłostopie, a drugie jest polecane dla osób ze skłonnością do skręceń stawu skokowego.

Warto wspomnieć również o połączeniu butów z ortezą, co zapewnia świetną stabilizację stawu i ochronę przed wszelkimi skręceniami. Oprócz zakupu obuwia leczniczego warto również zaopatrzyć się w specjalne wkładki do butów, które pomogą w jeszcze skuteczniejszym leczeniu.

Na stronie https://sklep.zdrowebuciki.pl/wkladki-ortopedyczne-dla-dzieci można znaleźć kilka rodzajów wkładek w różnych rozmiarach. Będziesz mógł wybrać więc odpowiednie pod kątem wady występującej u dziecka. Trzeba pamiętać, że przed zakupem zarówno obuwia leczniczego, jak i wkładek, należy skontaktować się z lekarzem, który doradzi najlepsze rozwiązanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zorganizować szkolenie dla firmy?
Jak zorganizować szkolenie dla firmy?
Przygotowanie szkolenia firmowego nie jest sprawą łatwą i trzeba do niego należycie podejść. Przede wszystkim dobre planowanie rozpisane w szczegółach […]
Zgrane towarzystwo dla okien, czyli o formach zasłon do domu
Atrakcyjnie wyposażone wnętrza mają spójny charakter, a wszystkie detale są bardzo dokładnie dobrane. W klimatycznych pomieszczeniach warto pamiętać o elementach […]
Projekt łazienki – co zrobić, aby był wyjątkowy?
Projekt łazienki – co zrobić, aby był wyjątkowy?
Obecnie zmieniło się trochę podejście do projektowania łazienek. Dąży się do tego, by była ona idealną przestrzenią relaksu, w której […]