Zalety chodzenia w butach leczniczych

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Małe dzieci narażone są na wady stóp, które, jeśli nie będą w porę zauważone, mogą skutkować nieodwracalnymi zmianami. Pojawiają się one głównie wtedy, gdy dziecko chodzi w niewygodnych lub niedopasowanych butach. Z pomocą przychodzi obuwie ortopedyczne, które pełni rolę butów do masażu. Pomagają one skorygować odwracalne zniekształcenia stóp, a także zapewnić komfort oraz zapobiec pogłębianiu się urazu osobom, u których takie zmiany są już utrwalone. Jeśli dziecko ma jedną kończynę dłuższą od drugiej, także powinno korzystać z takich butów.

Rodzaje obuwia ortopedycznego

Z uwagi na potrzebę korekcji różnorakich wad stóp, występuje wiele wariantów butów do masażu. Do najczęściej występujących modeli należą:

  • obuwie redresyjne – koryguje kształt stóp,
  • obuwie wyrównujące skrócenie kończyny,
  • obuwie z obcasem Thomasa oraz odwróconym obcasem Thomasa – to pierwsze pomaga skorygować tyłostopie, a drugie jest polecane dla osób ze skłonnością do skręceń stawu skokowego.

Warto wspomnieć również o połączeniu butów z ortezą, co zapewnia świetną stabilizację stawu i ochronę przed wszelkimi skręceniami. Oprócz zakupu obuwia leczniczego warto również zaopatrzyć się w specjalne wkładki do butów, które pomogą w jeszcze skuteczniejszym leczeniu.

Na stronie https://sklep.zdrowebuciki.pl/wkladki-ortopedyczne-dla-dzieci można znaleźć kilka rodzajów wkładek w różnych rozmiarach. Będziesz mógł wybrać więc odpowiednie pod kątem wady występującej u dziecka. Trzeba pamiętać, że przed zakupem zarówno obuwia leczniczego, jak i wkładek, należy skontaktować się z lekarzem, który doradzi najlepsze rozwiązanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kurs językowy – połącz przyjemne z pożytecznym
Nauka czegokolwiek kojarzy nam się z przykrym obowiązkiem i koniecznością. Niestety taką narrację przekazujemy naszym pociechom chodzącym do szkoły, zapominając, […]
Niebanalne pomysły na promowanie firmy – jak to robić skutecznie?
Niebanalne pomysły na promowanie firmy – jak to robić skutecznie?
Z pewnością każdy przedsiębiorca chciałby dobrze wypromować swoją firmę. Sposobów na to jest bardzo wiele, ale chodzi o to, by […]
Modna odzież damska, z którą można układać wiele ciekawych stylizacji
Modna odzież damska, z którą można układać wiele ciekawych stylizacji
Moda damska to temat rzeka, jednak w każdym sezonie jest kilka takich rzeczy, które warto w swojej szafie zachować na […]