Czy dieta wegetariańska jest zdrowa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Diety wegetariańskie są często kojarzone z szeroką gamą korzyści zdrowotnych, od utraty wagi po poprawę trawienia.

Dbaj o białko

Jeśli jesteś wegetarianinem, ważne jest, aby uzyskać wystarczającą ilość białka, żelaza i innych składników odżywczych. Jeśli szukasz zdrowej diety wegetariańskiej, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć:

Upewnij się, że otrzymujesz wystarczającą ilość białka. Białko znajduje się w fasoli, orzechach, ziarnach i niektórych warzywach. Białko znajduje się również w produktach mlecznych, ale jeśli nie tolerujesz laktozy lub po prostu nie jesteś jej fanem, wypróbuj zamiast tego mleko sojowe lub inne mleka roślinne.

Pamiętaj o żelazu

Wybieraj pokarmy bogate w żelazo. Żelazo pomaga przenosić tlen do komórek i mięśni. Czerwone mięso zawiera żelazo hemowe (rodzaj żelaza, który jest najlepiej wchłaniany przez organizm), ale jest też wiele innych źródeł żelaza niehemowego (fasola, szpinak i wzbogacone płatki śniadaniowe). Możesz również przyjmować suplementy żelaza lub spożywać pokarmy bogate w witaminę C w tym samym czasie co pokarm bogaty w żelazo (lub w ciągu godziny) – pomoże to Twojemu organizmowi wchłonąć więcej żelaza z tych pokarmów.

Wapń

Regularne spożywanie produktów mlecznych, takich jak mleko, jogurt i ser, zapewnia wystarczającą ilość wapnia dla mocnych kości i zębów. Możesz też poszukać mleka sojowego lub ryżowego wzbogaconego w wapń (sprawdź na etykiecie, ile wapnia zawiera).

Jeśli poszukujesz miejsca gdzie zjesz zdrowo i zachowując dietę, to restauracja Gdańsk Stare Miasto, jest miejscem gdzie to zrobisz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy rampy przeładunkowe można remontować?
Czy rampy przeładunkowe można remontować?
Rampy przeładunkowe to konstrukcje powszechnie stosowane w magazynach, centrach logistycznych oraz halach produkcyjnych. Ich zadanie polega na wyrównywaniu różnicy wysokości […]
Co położyć na podłodze w przedpokoju?
Przedpokój to bardzo specyficzne pomieszczenie pełniące przede wszystkim funkcję komunikacyjną. Jest zazwyczaj intensywnie użytkowane, więc powinno posiadać podłogę wykończoną ponadprzeciętnie […]
Połów karpi – niezbędny sprzęt
Połów karpi – niezbędny sprzęt
Planując połów karpi trzeba najpierw zdecydować się na wybór odpowiedniej metody. Najczęściej rybę tę łowi się metodą spławikową lub gruntową. […]