- Dom i ogród

Jak urządzić mieszkanie w stylu retro?

Styl retro nawiązuje do dawnych czasów i wykorzystuje ich estetykę, z tego względu jest doskonałą propozycją dla każdego, kto lubi zatracić się w nostalgii i wspomnieniach. Mieszkanie urządzone w takim nurcie pełne jest mebli, które powstały kilkadziesiąt lat temu i które dla wielu z nas są przypomnieniem o czasach dzieciństwa, dniach spędzanych u babci i niedzielnych podwieczorków u cioci. Jak więc wyposażyć wnętrze w stylu retro, by było dostosowane do współczesnych potrzeb?

Meble w stylu rustykalnym i dodatki vintage

Mody się zmieniają, także w branży wnętrzarskiej, jednak pewne rozwiązania są ponadczasowe. Jednym z nich są trwałe, drewniane meble, które posłużą latami i nic nie stracą ze swojego uroku. Dla fanów stylu retro doskonałą propozycją są produkty prowansalskie, a ich duży wybór znajdziemy na przykład tu: https://meble-prowansalskie.pl/meble-drewniane/. W mieszkaniach czy domach vintage nie może zabraknąć takich sprzętów jak nieco staromodne kredensy, idealne do wyeksponowania najpiękniejszych zastaw stołowych czy kolekcjonerskich przedmiotów; przydadzą się także biblioteczki i skrzynie, w których schowamy koce, pościele czy ubrania.

Znakiem minionych czasów jest też dbałość o szczegóły, warto więc postawić na dekoracyjne stoliki kawowe, kwietniki i półeczki, a domowym gabinetom uroku dodadzą sekretarzyki i masywne konsole. Funkcję dekoracyjną doskonale spełnią świeże kwiaty doniczkowe lub cięte, a także rozmaite puzderka, wiklinowe kosze i sentymentalne bibeloty. Dzięki temu styl retro jest przytulny, a przy tym gustowny i elegancki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem − 6 =