- Styl życia

Poczta tradycyjna czy kurier – co wybrać?

Dzięki wzmożonym zakupom internetowym rynek przesyłek ma się dobrze. Zarówno tradycyjna poczta, jak i firmy kurierskie dostarczają nam zakupione w sieci towary. Również my chcąc wysłać paczkę lub inną ważną przesyłkę możemy skorzystać z ich usług. Ale która forma jest lepsza?

Szybkość

W tej konkurencji bezsprzecznie wygrywa kurier. Wysyłka w tej formie zajmuje nawet 1 dzień roboczy. Dodatkowo jest jeszcze super express, czyli szybki kurier. Dostarcza on ważne dokumenty lub paczki w obrębie miasta w ciągu kilku godzin. Na rynku działa wiele firm kurierskich, które oferują szybkie dostawy, więc jeśli zależy nam na czasie, to zdecydowanie kurier.

Dostawa pod drzwi

Kolejny plus po stronie kurierów. Niestety w przypadku przesyłek dostarczanych przez tradycyjną pocztę często zamiast paczki mamy w skrzynce awizo. Wymaga to pofatygowania się do najbliższej placówki pocztowej i odstania tam nawet kilkudziesięciu minut w oczekiwaniu na wydanie paczki.

Takiego problemu nie ma w przypadku usług kurierskich. Kurier informuje w jakich godzinach można się go spodziewać, często również kontaktuje się telefonicznie, żeby upewnić się czy jesteśmy w domu i może nam dostarczyć przesyłkę do rąk.

Cena

Tutaj niewielką przewagę ma tradycyjna poczta. Wysyłka za jej pomocą jest nieco tańsza. Pocztex cennik pozwala wygodnie obliczyć ile będzie kosztowała nas wysyłka. W przypadku firm kurierskich za usługę zapłacimy od kilku do kilkunastu złotych drożej. Przykładowy cennik można sprawdzić na https://www.epaka.pl/cennik-przesylek/.

Decyzja

Ostatecznie to my wybieramy, z których usług wolimy korzystać. Czy z tradycyjnej poczty czy też kuriera. Najważniejsze, żeby nasza przesyłka dotarła do adresata, więc najlepiej wybrać usługodawcę, który daje nam taką pewność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 8 =