- Wypoczynek i hobby

Co wyróżnia buty podejściowe?

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia wspinaczy górskich oraz amatorów wędrówek trekkingowych jest specjalne obuwie podejściowe. Doskonale łączy ono w sobie najważniejsze cechy modeli typowo trekkingowych i wspinaczkowych. Wyróżnia się przede wszystkim ponadprzeciętnie niską wagą, dzięki czemu nie obciąża nadmiernie plecaka i przyczynia się do ograniczenia zmęczenia nóg. Wysokiej jakości buty podejściowe kupimy m.in. na https://sklepsalewa.pl/pol_m_Meskie_Obuwie_Buty-podejsciowe-1231.html.

Specyficzna konstrukcja podeszwy i cholewki

Buty podejściowe charakteryzują się posiadaniem tak zaprojektowanej podeszwy, aby maksymalnie ułatwiała wędrowanie po wymagającym terenie. Gwarantuje ona znakomitą przyczepność do podłoża i świetnie amortyzuje wszelkie wstrząsy, a przy tym jest bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne, w tym zwłaszcza ścieranie. Drugi istotny wyróżnik omawianego typu obuwia to stosunkowo wąska cholewka z gumowym otokiem wokół palców i pięty, która idealnie dopasowuje się do stopy, znacznie ułatwia pokonywanie skalnych ścieżek, a także stanowi maksymalną ochronę w bezpośrednim kontakcie z ostrymi skałami. Jak by tego było mało, zapewnia stopom stałą wentylację.

Oprócz tego ważną rolę odgrywa charakterystyczny, dosyć niski system sznurowania z możliwością bezproblemowej regulacji sznurowadeł. Poprawia on bowiem stabilność w trakcie wielogodzinnego marszu. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o membranie wewnętrznej zabezpieczającej buty przed wilgocią. Sprawdza się ona zarówno w ciepłe dni, jak i w chłodnej porze roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery − cztery =