- Wypoczynek i hobby

5 niezbędnych akcesoriów, które warto zabrać na wakacje z dzieckiem

Wyjazd na wakacje z dzieckiem może okazać się niemałym utrapieniem, jeśli nie zabierzemy ze sobą niezbędnych akcesoriów. Te są w stanie nie tylko ułatwić nam cały urlop, ale i efektywnie zwiększyć zadowolenie dziecka czy jego komfort. Dlatego też wakacje z najmłodszymi, jeśli odpowiednio wcześniej zaplanowane i dokładnie przemyślane, mogą stać się wspomnieniem, do którego chętnie będziemy wracać.

Długa i męcząca podróż

W zależności od wyboru lokalizacji docelowej skorzystamy z różnych środków komunikacji – od lotu samolotem, przez pociąg, a na własnym lub wypożyczonym aucie kończąc. Istotne jest, aby w tym czasie zadbać o wygodę i bezpieczeństwo malucha. Pomoże w tym między innymi dopasowany do wieku dziecka fotelik Cybex Aton, który zmniejszy niewygodę w trakcie podróżowania. Niemniej jednak, należy zadbać i o rozrywkę – w tym wypadku sprawdzą się wszelkie gry kreatywne oraz logiczne, które zajmą malucha na dłuższy czas. Nie zapomnijmy również zabrać ze sobą jego ulubionej zabawki, z którą nigdy się nie rozstaje. 

Wybierając się do ciepłych krajów przyszykujmy akcesoria pozwalające nam na swobodne spacerowanie i przemieszczanie się w pełnym słońcu. Niezbędne będą dobre kremy z filtrem przeciwsłonecznym, jakościowe okulary przeciwsłoneczne, aby ochronić oczy malucha, czy parasolki do wózka – najbezpieczniej jest zabrać ze sobą takie w jasnych kolorach. Te sprawdzą się przede wszystkim w trakcie spacerów, chroniąc dziecko przed ostrymi promieniami słonecznymi. Jeśli zaś wybieramy się na wakacje z niemowlakiem, nie zapomnijmy o schowaniu do walizki akcesoriów do karmienia (jak, chociażby podgrzewacz). 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − dziesięć =