- Wypoczynek i hobby

Jak sprawić żeby Twoje dziecko poczuło się jak prawdziwy kierowca?

Dzieci kochają naśladować dorosłych, a jedną z czynności, która najbardziej je intryguje i wydaje się dla nich najciekawsza, jest prowadzenie samochodu. Dotyczy to szczególnie małych chłopców, jednak wśród dziewczynek także znajdą się fanki motoryzacji. Maluszki niemalże od pierwszych dni są bombardowane zabawkami w postaci autek, a w każdej galerii handlowej stoją automaty imitujące jazdę dwuśladem. Oczywiście kierowanie prawdziwego samochodu z kolan dorosłego jest absolutnie niedopuszczalne, dlatego warto poszukać bezpiecznej alternatywy.

Jeździki i auta

Doskonałą propozycja dla niemowlaków, które zaczynają chodzić, będą wszelkiego rodzaju jeździki przypominające kształtem auta rodziców. Taka zabawka wykształtuje w maluszku poczucie równowagi i pozwoli pracować nad koordynacją ruchową. Starsze pociechy w wieku przedszkolnym zadowolą się natomiast modelem wyposażonym w akumulator.

Dzięki elektrycznym samochodom dla dzieci z pilotem do sterowania dorosły może nadzorować przejażdżkę z pewnej odległości, w efekcie czego młody człowiek poczuje się jak prawdziwy kierowca. Mając więcej niż jedno dziecko, warto zainwestować w egzemplarz posiadający dwa miejsca w środku. To pozwoli na uniknięcie kłótni o to, kto akurat siedzi w pojeździe. Tańszą opcją będzie samochodzik na pedały, jednak w tym przypadku rodzic nie ma kontroli nad szybkością oraz torem jazdy dwuśladu, a co za tym idzie, nie jest to tak bezpieczne rozwiązanie, jak auto kierowane na pilota. Niezależnie od tego na jaką wersję się zdecydujemy, nasza pociecha będzie zadowolona z możliwości samodzielnego prowadzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × pięć =