- Styl życia

Podstawy pielęgnacji brody

Broda może być atrybutem mężczyzny, jednak konieczna jest jej odpowiednia pielęgnacja. Nie chodzi tylko o mycie brody, choć jest to czynność, której nie można pomijać, ale także troska jej o odpowiednie nawilżenie. Jakie produkty są niezbędne, aby zarost zawsze wyglądał efektownie? 

Produkty do pielęgnacji 

Rzeczą, w którą powinien zainwestować każdy brodacz jest kartacz, czyli szczotka służąca do wyczesywania zarostu. Umożliwia on poprawienie jego kształtu, ale także pozbycie się z niego martwego naskórka. Ważnym elementem pielęgnacji jest również szampon do brody. Teoretycznie do jej mycia można użyć produktu, który na co dzień stosuje się do włosów, jednak kosmetyk dedykowany do zarostu sprawi, że nie będzie się on puszył, a broda będzie się lepiej układać. 

Stylizacja brody

Kiedy zarost jest już umyty i wyczesany można przejść do jego stylizacji. Odżywki do brody sprawiają, że włosy są dobrze nawilżone, dodatkowo nie pojawiają się problemy z rozdwajaniem się końcówek. Użycie odżywki sprawia, że dalsza stylizacja brody jest zdecydowanie ułatwiona.

W kwestii stylizacji brody możliwości są nieograniczone, można zdecydować się na kozią bródkę, zarost a la Van Dyke, brodę zaokrągloną, itd. Niezależnie od tego, na jaki styl padnie wybór, trudno będzie osiągnąć zamierzony efekt bez stosowania produktów ułatwiających stylizację brody. Niezbędnikiem każdego brodacza są olejki, a także kremy, które umożliwią ułożenie zarostu w wybrany sposób. Ciekawe produkty ułatwiające stylizację można znaleźć na przykład na stronie https://beardfactory.pl/kosmetyki-do-stylizacji-brody-i-wasow.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 4 =