Wytrzymałość materiałów galanteryjnych

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wytrzymałość materiału ma znaczenie, a duży wybór i jakość pozwalają na przebieranie w ofertach. Poniżej krótka charakterystyka kilku najchętniej wybieranych materiałów.

Eko-skóra

Ogromną popularność w wyrobach, takich jak plecaki, nesesery i im podobne, zyskała ostatnio eko-skóra. Sięga po nie rosnące grono konsumentów, jednak wielu z nich doznaje bolesnego rozczarowania ich trwałością i jakością. Skóra syntetyczna jest dobrym i bezpiecznym substytutem oryginalnej, o ile nie sięgamy po tą z niskiej półki. Ta pod wpływem obciążenia codziennym bagażem czy też ocierania się o ciało ulega pokruszeniu, traci swoją barwę i elastyczność. Robi się nieestetyczna aż w końcu w częstych wypadkach rozpada się pod wpływem użytkowania.

Poliester

Poliester spotkać możemy zwłaszcza w torbach sportowych. Jest on bardzo wygodny do utrzymania w czystości z powodu swojej dość elastycznej tekstury, z którą wiążę się jednak spora liczba minusów. Poliester jest bowiem podatny na zaciągnięcia i potargania, które w niektórych przypadkach wręcz uniemożliwiają użytkowanie produktu. Ma również skłonność do przetarć czy też odbarwiania się pod wpływem promieni słonecznych bądź prania.

Skóra naturalna

Najlepszym rozwiązaniem może okazać się torba lub plecak skórzany. Skóra naturalna cechuje się bowiem wytrzymałością na rozciąganie i co najważniejsze – nie ulega skruszeniu ani blaknięciu. Jest łatwa do utrzymania w czystości oraz dostępna w różnych barwach, typach i o zróżnicowanych fakturach. Należy pamiętać o odpowiedniej jej konserwacji, a w konsekwencji może posłużyć nam przez długie lata.

Obecnie liczne strony internetowe, takie jak np. https://polskagalanteria.pl/Aktowki-c58 zapewniają nam ogromny wybór różnego rodzaju toreb, aktówek czy neseserek. Dokonując zakupu, bierzmy jednak pod uwagę jakość materiału, z którego wytwarzany jest produkt, gdyż ma to ogromny wpływ na komfort użytkowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie zalety ma zawieszenie pneumatyczne?
Jakie zalety ma zawieszenie pneumatyczne?
Znakomity komfort i trakcja Pojazdy z zawieszeniem pneumatycznym po raz pierwszy pojawiły się na drogach około 30 lat temu. Początkowo […]
Morski transport kontenerowy – co należy wiedzieć?
Morski transport kontenerowy – co należy wiedzieć?
Morska żegluga kontenerowa jest chyba najbardziej przystępnym środkiem transportu do przewozu towarów na duże odległości. Kontenery mogą być wysyłane drogą […]
Strona internetowa firmy – jakie pełni funkcje?
Strona internetowa firmy – jakie pełni funkcje?
Firmowa strona internetowa jest jednym z najważniejszych narzędzi marketingowych dla każdego przedsiębiorstwa. Jest podstawowym sposobem komunikacji z klientami, ale może […]