- Styl życia

Niezbędne akcesoria, które musi mieć każda mama

Pojawienie się nowego członka rodziny w domu wiąże się z koniecznością przeorganizowania całego życia rodzinnego. Zmieni się sposób zarządzania czasem, a przestrzeń wokół zdominują różnorodne akcesoria dla niemowlaka. U przyszłych mam częsty jest niepokój, że są niewystarczająco przygotowane na poród i opiekę nad dzidziusiem, jednak dobry plan pozwoli uniknąć wpadek, a rodzicom zapewni spokojniejszy czas w ciąży. O czym więc należy pamiętać przed pojawieniem się bobasa na świecie?

Wyprawka dla niemowląt i młodych mam – o czym warto pamiętać?

Trudno sobie wyobrazić pierwsze wspólne miesiące z dzieckiem bez bezpiecznego łóżeczka i wózka czy nosidełka. Pamiętajmy, że do szóstego miesiąca życia niemowlaki narażone są na tzw. śmierć łóżeczkową, dlatego by zminimalizować ryzyko jej wystąpienia, łóżeczko powinno być pozbawione ozdób i wyposażone tylko w materac i kocyk bądź kołderkę, którą można przykryć dzidziusia do wysokości łokci. Oprócz tego dobrze jest przygotować zawczasu zapas pieluch, aby nie martwić się tym już po porodzie.

Dla dobrego samopoczucia młodej mamy niezbędne będą też przerwy od opieki – przydatne będą więc pojemniki na mleko, dzięki którym opiekę nad niemowlęciem będzie mógł przejąć tata, podczas gdy mama wyjdzie na krótki spacer. Tutaj: https://tuliki.pl/c/860/pojemniki-na-mleko-i-jedzenie-kuchnia-karmienie-dziecka-w-domu.html znajdziemy duży wybór takich opakowań, a także wszelkiego rodzaju miseczek, słoiczków i silikonowych foremek do mrożenia jedzenia, aby okres rozszerzania diety przebiegał sprawniej i nie wymagał codziennego gotowania nowego posiłku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 5 =