- Medycyna i zdrowie

Łóżko rehabilitacyjne – czym się cechuje?

Łóżka rehabilitacyjne przeznaczone są dla osób, które muszą wrócić do zdrowia po chorobie lub urazie. Ten typ łóżka jest idealny do użytku w szpitalach, domach opieki i innych placówkach opiekuńczych.

Łóżko rehabilitacyjne jest często używane dla pacjentów, którzy muszą wrócić do zdrowia po operacji lub złamaniu kości. Pozwala ono na podniesienie pacjenta pod kątem, dzięki czemu grawitacja może pomóc w gojeniu i odzyskiwaniu zdrowia. Łóżko może być również używane do ustawienia pacjenta w pozycji stojącej, aby mógł on zacząć ponownie chodzić po pewnym czasie.

Poniżej przedstawiono niektóre z powszechnych cech łóżek rehabilitacyjnych:

Regulowana wysokość  

Dla pacjentów o ograniczonej mobilności lub elastyczności, regulowane łóżko jest świetną opcją, ponieważ można je podnieść lub obniżyć w zależności od potrzeb. Funkcja ta ułatwia również opiekunom pomaganie swoim bliskim podczas przenoszenia lub innych czynności.

Materac przeciwodleżynowy  

Materac przeciwodleżynowy jest zalecany dla osób z owrzodzeniami lub ranami, które mogą nie goić się wystarczająco szybko. Pomaga on również zapobiegać obrzękom nóg i stóp spowodowanym słabym krążeniem wywołanym długotrwałym naciskiem na nie.

System materacowy 

System materacowy składa się zazwyczaj z dwóch części: rdzenia z pianki oraz tapicerowanego pokrowca z pianki poliuretanowej, lateksu lub żelowego materiału piankowego. Dzięki temu pacjent może korzystać z różnych rodzajów materacy w zależności od swoich potrzeb i preferencji.

Jeśli potrzebujesz skorzystać z takiego rozwiązania, to wypożyczalnia sprzętu medycznego Warszawa, jest miastem, w którym zrealizujesz to.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + osiemnaście =