5 trików, aby utrzymać zapach perfum dłużej

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istotną cechą każdej zadbanej osoby niezależnie od płci jest schludny i czysty wygląd, a także przyjemny zapach. Obecnie ciężko znaleźć kogoś, kto nie stosuje perfum ani zapachów w każdej innej postaci. Każdemu jednocześnie zależy, aby wykorzystany zapach utrzymał się na skórze jak najdłużej.

W tym celu można zakupić produkt wysokiej jakości w drogerii, perfumerii stacjonarnej lub internetowej. Przykładem tej ostatniej jest sklep z perfumami Neness oferujący markowe zapachy.

Warto znać jednak kilka trików, dzięki którym zapach pozostanie mocny i dobrze wyczuwalny mimo upływu czasu.

Sposoby na długotrwałe utrzymanie zapachu

  • Aby perfum jak najdłużej się utrzymywał, warto spryskać miejsca, w których krew pulsuje. Są to między innymi nadgarstki od strony dłoni, zgięcia łokci czy szyja. Zapach również dobrze utrzymuje się na włosach. Należy spryskać je jednak z pewnej odległości oraz nie nadużywać produktu, ponieważ na dłuższą metę może powodować wysuszanie włosów. Znacznie bardziej bezpieczną metodą jest spryskanie szczotki do włosów, a następnie wykorzystanie jej do czesania włosów.
  • Zapach najlepiej utrzymuje się na skórze tłustej i dobrze nawilżonej. Właśnie dlatego warto przed spryskaniem się ulubionymi perfumami zaaplikować na dany obszar skóry krem nawilżający bądź zwykły, tłusty krem nivea. Ciekawym i prostym rozwiązaniem jest naniesienie na dany obszar skóry zwykłej wazeliny.
  • Bardzo ważne jest przechowywanie flakonika z perfumami. Aby płyn nie wietrzał, należy przechowywać opakowanie z suchym, chłodnym i zacienionym miejscu. Wówczas mamy pewność, że zapach będzie długotrwały.
  • Aby zapach utrzymał się na ciele jak najdłużej warto użyć wcześniej kosmetyków tej samej linii bądź innej, jednak o takim samym (lub podobnym) zapachu. To znaczy, że przed spryskaniem się perfumami na bazie wanilii warto podczas kąpieli zastosować waniliowy żel pod prysznic.
  • Należy pamiętać, aby po zaaplikowaniu perfumy na nadgarstkach nie powtarzać często popełnianego błędu polegającego na roztarciu zapachu poprzez pocieranie o siebie nadgarstków. Ta czynność jedynie rozbije molekuły zapachu, a tym samym zmieni go i zmniejszy jego trwałość.

Sprawdź ofertę, wysokiej jakości perfum na stronie: https://neness.pl/perfumy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Szlafrok także może być elegancki
Szlafrok także może być elegancki
Szlafrok, pomimo że służy do chodzenia w nim głównie po domu, również musi być elegancki. Każda stylowa pani chce świetnie […]
Sprężarka śrubowa – co zrobić w momencie awarii?
Sprężarka śrubowa – co zrobić w momencie awarii?
Sprężarki to nowoczesne maszyny odpowiedzialne za podnoszenie ciśnienia gazu, ewentualnie wymuszanie jego przepływu. Wykorzystuje się je m.in. w branży motoryzacyjnej, […]
Jak nie dać się przeziębieniu?
Jak nie dać się przeziębieniu?
Od początku jesieni do wczesnej wiosny jesteśmy narażeni na gwałtowne zmiany temperatur, przez co nasz układ odpornościowy ulega znacznemu osłabieniu. […]