- Medycyna i zdrowie

Metody odnowienia zniszczonych zębów

Uszkodzenia uzębienia mogą być spowodowane bardzo wieloma różnymi czynnikami. Zaliczają się do nich zarówno urazy fizyczne, na przykład próba gryzienia czegoś bardzo twardego, jak również próchnica. Ta ostatnia doprowadza z czasem do głębokich wżerów, które powodują powstawanie bólu w miejscu występowania. Z czasem mogą dojść na tyle głęboko, że zaatakowany zostaje korzeń. W większości takich przypadków dentyści decydują na usunięcie zęba pacjentowi, jednak nie zawsze musi to być najlepsza sytuacja.

Naprawiamy uszkodzony ząb

W obecnych czasach istnieje mnóstwo metod na naprawę zniszczonego uzębienia. Nawet w bardzo trudnych przypadkach możemy liczyć na znalezienie metody, która doprowadzi nasze zęby do pełnej sprawności. Wykorzystuje się do tego celu między innymi leczenie kanałowe, które umożliwia głęboką penetrację uszkodzonego zęba, w miejscach gdzie próchnica poczyniła znaczne zniszczenia. Następnie wnętrze wypełnia się specjalną substancją, która uniemożliwia dalsze dostawanie się do środka zanieczyszczeń.

Wykorzystanie nowoczesnych metod

Nawet gdy ząb jest już bardzo mocno uszkodzony, gdy zaatakowany został jeden z korzeni, wciąż istnieje możliwość jego naprawy. Nowoczesne metody pozwalają na usunięcie feralnego korzenia, przy jednoczesnym zachowaniu zdrowego. Natomiast zęby bardzo mocno doświadczone przez próchnicę odnowić można stosując tak zwane korony, czyli nakładki wykonane z porcelany. Więcej informacji na temat dostępnych współcześnie metod można znaleźć tutaj: https://stomo.pl/blog-jak-naprawic-zniszczone-zeby/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − czternaście =