- Dom i otoczenie

W jakich przypadkach można domagać się odszkodowania za słupy energetyczne na działce?

Jeżeli jakakolwiek osoba lub podmiot zakłóca korzystanie z tego gruntu, to jest zobowiązany do wypłaty odszkodowania właścicielowi. W tym przypadku firma energetyczna postawiła swoje słupy na działce. A jeśli chcesz ubiegać się o odszkodowanie za te słupy na twojej posesji, to możesz to zrobić na kilka sposobów.

Na czym polega taki proces?

Jeśli masz działkę i stoi na niej słup energetyczny, możesz złożyć wniosek o odszkodowanie. Proces ten jest jednak żmudny i czasochłonny. Pomoc w procesie uzyskasz na https://www.nihil-obstat.pl/odszkodowania-za-slupy-linie-energetyczne-wysokiego-napiecia-gazociag/.

Jeśli chcesz złożyć wniosek o odszkodowanie za słup energetyczny na swojej nieruchomości, będziesz musiał najpierw zarejestrować swoją skargę w lokalnym zarządzie energii elektrycznej lub innej agencji, która utrzymuje słupy. Następnie trzeba będzie poczekać na zbadanie sprawy i odpowiedź na skargę.

Większość z tych agencji potrzebuje od 3 do 4 tygodni na udzielenie odpowiedzi. Jeśli nie odpowiadają w tym okresie czasu, to znaczy, że nie zamierzają usunąć słup z ziemi w ogóle – co oznacza, że teraz jest dobry czas, aby zacząć szukać opcji prawnych dostępnych dla Ciebie, jeśli odmawiają usunięcia swoich słupów z ziemi.

Należy pamiętać, że nawet po złożeniu roszczenia o odszkodowanie przeciwko firmie energetycznej lub dostawcy usług komunalnych w sądzie, nie ma gwarancji, że zgodzą się z tym, co mówisz o tym, ile odszkodowania powinny być wypłacane przez nich za usunięcie ich słupy z nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + czternaście =